Adalet Bakanlığı nın yaptığı promasyon anlaşması 5. Yılını dolduruyor…

0
691

Adalet Bakanlığının 185.009 memur kadrosu bulunuyor. Bu kadrolardan 130.476’sı dolu olarak görülüyor. Bu şekilde son bilgilere göre Adalet Bakanlığı personel Sayısı 130476 olarak açıklanmış oldu.

Görevli personelin büyük çoğunluğu genel idare hizmetleri sınıfında yer alıyor. Buna göre genel idare hizmetleri sınıfında 81.817, yardımcı hizmetler sınıfında 10.293 personel hizmet veriyor. Hakim ve Cumhuriyet Savcısı olarak 15.457 personel bulunuyor.

Son yıllarda yoğunlaşan Sözleşmeli Personel Alımı  sayısı, Adalet Bakanlığında da baş gösteriyor. Buna göre 16302 sözleşmeli personel, Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet veriyor. 4/C’li çalışan sayısı ise 1521 olarak açıklandı. Bunlara ilişkin maaş ödemeleri yapılan anlaşma ile diğer kurumlarda da geçerli olan promasyon karşılığı maaş ödemesi şeklindedrir..Promasyon bilindiği gibi bankacılılda maaşa ek olarak getirilen personel lehine bir uygulamadır.. Kurumların pazarlık gücü personel sayısı ve sözleşme nin yapıldığı bankanın agresif yapısı ile ilgili olarak da değişmektedir.. 2017 yılında kamu bankalarından birisi yapışan sözleşme gereği Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunam icra müdürlükleri, adliye personeli, Adli Tıp Kurumu, iş yurtları ve cezaevi Müdürlükleri, hesapları bu bankada bulunduğu gibi maaş ödemeleri de bu banka üzerimden gerçekleşmekte idi.. Yeni anlaşma döneminin yaklaşması tüm personel tarafından merakla bekleniyor.. Amasya Milli Eğitim il Müdürlüğü özel bir banka ile anlaşma uapmış 3 yıl için 5350 TL anlaşma sağlandığı öğrenilmiştir.. Boğaz içi Üniversitesi 2021/2024 tek sefee ödeme olmak üzere 7000 TL konusumda anlaşma sağlamuştır.. Bankaların 1 gün gecikmede bile faiz aldığı, en ufak şube dışı diğer kendi şubesine yapışan havaleden bile ücret alarak ekoonomik davranan bankalara karşı maksimum fayda sağlayacak şekilde bir promasyon sözleşmesi yapılması tüm çalışanların ortak beklentisi haline gelmiştir..

Paylaş
Önceki İçerikİnfaz Koruma Memurlarına Silah Ruhsatı
Sonraki İçerikŞoför Hidayet
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.