Teröristler, Afrin’de Hastaneye Saldırdı

0
70

Amerikan güdümlüsü teröristler TC tarafından üretilen hizmetleri ortadan kaldırmak insanlık adına çalışan ve savaş anında bile korunan yerlerden olan hastaneye saldırmada beis görmedi..Bu defa saldırı Rus ve Esad askerlerinin bulunduğu bölgeden geldi.. Ramazan da iftar saatin bayram da Kadir gecesi kutsallarda bile saldırmaktan cek inmeyen din dışı teröristler bu defa hedef olarak yaralı hasta va sakatlara hizmet üreten hastaneyi hedef olarak seçt 14.masum insan hayatını kaybederken 32 kişi de yaralandı..

Afrin’in en önemli sağlık merkezlerinden biriydi. Mehmetçik’in terörden temizlediği bölgede Türk hayırseverler tarafından yaptırılmıştı. Ancak eli kanlı terör örgütü, hastaneyi ve içindeki hastaları hedef aldı.

Terör örgütü PKK/YPG’nın saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 14’e yaralananların sayısı ise 32’ye yükseldi. 

Hayatını kaybedenlerin arasında acil servis önünde bekleyen hastalar ve yakınları da vardı. Tekerlekli sandalyesiyle bekleyen felçli bir hasta da saldırının hedefi oldu. 

Hastanenin ameliyathanesinden de geriye bir enkaz yığını kaldı. 

“Bunlar insanlıklarını kaybetmiş”

Şifa Hastanesi Müdürü Dr. Hannan Husseyin, hastanenin yüzde 80’inin kullanılamaz hale geldiğini söyledi. 

“Terör örgütü sivillere hizmet veren böyle bir hastaneden ne isteyebilir, anlayabilmiş değilim. Bunlar insanlıklarını kaybetmiş.”

Hastane yeniden inşa edilecek

Türk sivil toplum örgütleri hastaneyi yeniden inşa etmek için kolları sıvadı.

Saldırıyı yapan terör örgütüyle mücadele de kararlılıkla sürecek.