Marmara Denizi Eylem Planı Kapsamında Balıkesir de bir Fabrikaya ceza kesildi

0
103

Çevre Şehircilik BAKANLIĞI ekiplerince Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında denizde, kıyılarda ve tesislerde denetimler yapılıyor.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, gübre üretimi yapan bir sanayi tesisinde de kapsamlı inceleme ve denetim gerçekleştirildi.

Çevre Kanunu’nda belirtilen yükümlülükleri yerine getirmediği tespit edilen tesisin gerekli çevresel tedbirleri alıncaya kadar faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildi.

Atıklarıyla denizi kirlettiği iddia edilen tesise daha önce de 96 bin 561 lira idari para cezası verilmişti.
 Çevre, var olmanın bir diğer adıdır. Çevre şartları, yaşama uygun değilse ya da uygunluğu yitirilmise yaşam da olmaz yaşam olmayınca canlı da olmaz.. İnsan yaşamının şekillemdiği yerlere şehir adı verilir. Çevre. Ve. Şehircilik yaşama alanlarının kıymeti jarbiyesinin bir noktadan sonra var olma çelişkisi i bakanlığın kendi bünyesinde yaşar.. Yani Şehirciliği öne cıkar an bakanlık çevreden ödün verirken su yol ve toplumsal diğer ihtiyac ların karşılanması için tahribat had safhaya ulaşır.. Bu bakımdan Çevre Bakanlığı olarak tek ve bagımsız yapı, çevresel faktörlerin korunması anlamında daha etkin ve aktif olmayı gerekli kılar. Yoksa çevre Şehirciliği kurban olur ve bugün Marmara kusar Yarın Konya Allah korusun çölleşir.. Karadeniz de akan dere kalmaz.. Bir an önce bakanlık 2 ye ayrılması mücadelede ki samimiyeti gösterir.. Aksi halde çevrenin şekilsel zorluğunu ortadan kaldırmak için de birleştirildi şeklinde aklımıza gelir..

Paylaş
Önceki İçerikTeröristler, Afrin’de Hastaneye Saldırdı
Sonraki İçerikMusul’da 500 kişilik 2 Toplu Mezar Çıkarıldı.
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.