Karagümrük Çetesine Operayon

0
69

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, elebaşılığını cezaevinde bulunan “Nuriş” lakaplı Nuri Ergin’in yaptığı, kamuoyunda Karagümrük Çetesi olarak bilinen suç örgütüne ilişkin 27 kişiye yönelik İstanbul merkezli 4 ildeki 53 adrese eş zamanlı baskın gerçekleştirdi.

Bazı şüphelilerin gözaltına alındığı operasyon kapsamında aramaların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Baba başkasına ait üzümü izinsiz yerse Torunlarından da pekmez olarak acısı çıkar.. Mafya örgütlenmelerinin, felsefe ile içiçe olması ilk günden beri vardır. Tek kelime ile karşı tarafa sindirme ya da tek bakışla buna öyle anlam kazandırmanın felsefesi vardır.. Misal osuruğunu keserim dersen ona doğrudan tehdit olmaz ya da en azından sağlam yan delillerle ispat edebilirsin..Canını alırım ya da öldüreceğim dersen doğrudan tehdit etmiş olursun…

Güncel olaylar, mafya siyaset felsefe üçgeninde toplum olarak bize ahlak dersi verilmeye çalışılırken, siyasetçinin çamurda debelenırken mafyanın kendisini ahlak abidesi olarak gösterdiğine ya da toplumsal uyanuşa vesile olma cabasını gözlemliyoruz. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Sabancı cinayetinin katilini Uşak cezaevinde olaylara ismi karışan Nuriş kardeşlere polis operasyon yaparken mücadelenin isimlendirilmesi kararını millet verecektir..