6 Aylık Hamile Hakim Ebru Us Aykaş Korona dan vefat etti. Bebek yoğun bakımda

0
107

İstanbul Barosu Avukatıyken hakimliğe geçtikten sonra Bursa 14.İş Mahkemesinde görev yapan Hakim Ebru Us Aykaş 23 Nisan da halsizlik üzerine hastane müracaat etti.. Korona testi pozitif çıkınca korono virisü teshisi ile Bursa Şehir Hastanesine kaldırıldı.. 6 Aylık Hamile oln Hakimin bebeği 29 Nisan da operasyonla alınarak yoğun bakım ünitesine konuldu.. Bir hafta içinde kötüleşen hakim tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak 5 Mayıs da hakkın rahmetine kavuştu. Bursa Adliyesi çalışanlarını yasa boğan olay da bebek için acil şifalar hakıme hanıma rahmet ve yakınlarına sabır diliyoruz..

Bursa Adliyesi, Ebru Us Aykaş için taziye mesajı yayınladı. Mesajda, “Bursa 14’üncü İş Mahkemesi Hakimi Ebru Us Aykaş tedavi gördüğü Bursa Şehir Hastanesinde 05.05.2021 tarihinde vefat etmiştir. Cenazesi bugün Ordu ili Ünye ilçesinde defnedilecek olup, merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve teşkilatımıza başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.

HSK BAŞKANVEKİLİNDEN BAŞSAĞLI MESAJI

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz ise sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Değerli meslektaşımız, Bursa Hakimi Ebru Us Aykas’ın vefat haberini üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet, ailesinin, yakınlarının ve yargı camiasının başı sağ olsun” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikAB den İsrail e Yeni yerleşim yerleri Açmama konusunda Çağrı Yaptı
Sonraki İçerikBİDEN, TC De Değişime Oynuyor
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.