103 Amiral..

0
30

103 rütbeli asker beyanı  muhtıra denemesi mi? 103 yaşlı amcanın reaksiyonu mu? Yoksa hükümet edenlerin, eksikliklerini örtülemek için faklı anlam yüklemeleri ile zorlama bir siyasi senaryo Eki mi? Ya da gidişat sebebi ile Hukumet olanların, Özel harp tekniği ile safları sıklaştırma faaliyeti mi olduğunu hep beraber ileri de göreceğiz.. Rütbeler sökülsün,maaşlar indirilsin mealinde açıklamalar da  artık tek düzelik kazandı.. Aynı minval de karşı hareket olarak kendini gösteren Amiral in dergah ziyareti ne her nedense aynı tepkiyi göstermemişdi.

Pandemi döneminde 3 kişi biraraya gelemedik 65 ini geçmiş bu insanlar ne zaman bir araya geldi? Ne zaman içerik belirledi? Dergahçı Amiral bir infialdı. ilk adım o zaman başladı.. Ama bu bir kaç adımlık toplar..Şu üniformanın üzerine eteklik giyen amiral Akp kendi seçmeni önünde dahi dagılmış durumda.. Kokainmanı,4. Merkez  Bankası baskanı, Dövizin gemsiz davranması, saflar sıkılaşmazsa dağılacak bir yapı neredeyse tek bir Başkan kalacak…

Kaldı ki Yapılanı isimlendirmek – sunumunu yapmak, asıl failler kadar önemli.. Ankara Savcılık bu metne darbe muhtıra  diyor.. Ama amirale uniforma şerefi ve görev bagdaşması ile ilgili soruşturma yok. Ya da Abdurrahman Dilipak’ın Twitter’da paylaştığı Gerçek Hayat dergisi kapağında “Artık Ayasofya ve Türkiye hür” ve “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” ifadeleri yer almıştı.. Ama Ankara Savcılık bu konu ile ilgili geçen yıl harekete geçmemişti.. Ankara da İktidarın en önemli özelliği kendi kendine muhalefet yöntemi ile magduriyet oluşturmak.. İntihar etmek gibi hem magdur hem fail ama.. İntihar bir kere olur.. Bu sıyırttırarak sıkma gibi bir şey…

103 Amiral beyanı İyiniyet le yapılmış olabilir.. Ama bu ülkede askerin davranışına farklı anlamlar yükleyerek ilerleyen ve TSK yı sözleşmeliler yığını ile daha az eğitilmiş insanlardan oluşturmaktan ve askeri okulların kapatılarak binaların ruhuna işlemiş Atatürk ü ortadan kaldırmak ve yeni zihniyette personel yetiştirmek için atılım yapan bir siyasi yapıya yem olmak var.. Burada “dikkat” kurmay zihniyetindeki en önemli unsurdur.. Ama ben bunlara fetö mağduru da olsa güvenmiyorum.. Kendi Altlarına sahip olamadılar 1993 den beri fetö yığınsal olarak askeri okullara girerken sessizdiler..

Bu tür davranışlara ya da beyana Gerek yok. 65 yaş sonrasında  biraz daha dikkatli olmaları gerekirdi.. Görevdeyken kozmik odanın anahtarını bunlar verdi.. Personel atama daire baskanlıklarını fetöcü subaylara yetkiyi bunlar verdi.. Sınav komisyonlarını bunlar oluşturdu ve komisyonları, fetöcülere bunlar teslim etti.. O yüzden ben onların dediklerini pek önem vermiyorum Ama Hukumet e pas verdiler. Demokrasi nin önemli ayracı seçimdir.. Ama ondan daha önemli si değişimdir.. Rooswelt 1933 de başkan oldu.. 2. Dünya Savaşı bittiğinde yine baskandı ölünce bakanlığı bitti.. Buna ABD “rooswelt sendromu” derler ve ilk defe 1773 den sonra anayasayı değiştirdiler ve .. 2 dönem şartı konuldu. Bizde 2002 de doğanlar hala bu hükümete tanışıklar.. Cemal Enginyurt hilafet çağrısı  ihtilal değilde bu amirallerin yaptığı mı ihtilal diye soruyor?

Bu konu ile ilgili olmak üzere  Bunlar toplumu uyutamaz.. Hem ihtilalciler için, hem de ihtilal tehdidi ile varlık devam ettirmek isteyenler için Panzehir, Atatürk dür.. Atatürk savaş anında bile meclis iradesini en üstün değer tutmuş ve tüm kararlar meclisten cıkmıştır..Meclisi ekarte eden kim olursa olsun saldırı nereden gelirse gelsin kabul edilemez..

Paylaş
Önceki İçerikEmekli Amirallere Gözaltı
Sonraki İçerikKIRKYALAN KAYIĞI
3C Hukuk Dergisi
AKTÜEL HUKUK DERGİSİ.. Yaşamın içinden, yaşamın üstünden,, görünen yüz-görünmeyen yüz, gerçekleri-zahiri gerçekleri önünüze sunmaktır..