Kaza mı Keçiler İş Başında mı?

0
68

KAZA Mİ?
KEÇİLER İŞ BAŞINDA Mİ?
Ben her uçak helikopter düşüşü ya da beyinli araç denilen son teknolojik araçların kazasını şüphe ile Karşılarım.. Hele aynı anda anlaşmış. Gibi farklı programlar da farklı kişilerin daha kaza olup olmadıgı belli olmadan kaza gibi açıklamalar yapıldıgı da ilk defa rüzgarda uçurtma uçuruyormuçcasına pozisyon aldıklarında şüphem daha da artar.. Türkiye, nazik dönemden geçerken, dört tarafı düşmanla cevriliyken düşman kendisi saldırırken, içimizdeki iş BİRLİKÇİLERi de saldırıda araç olarak kullandıklarını biliyoruz,.. ABD de yönetim değiştiğinde bakarsın kadroya şahinler mi güvercinler mi yönetime geldi? Barış çubuğu bile içirse güvercinleri, ateş suyunu verdikten sonra kıtanın sahipleri Kızılderili leri yok ettiler. Çiçek mikroplu battaniye verdiler, kadınlarını kosorlaştordılar Kitlesel olarak 100 yıl da yok ettiler.. %5 nüfusa oranları ateş suyunun etkisidir..Şahinleri aslında anlatma ya bile gerek yok. Güvercini yok edici olan şahini yoku yokeder… Şahinlerden Reagan göreve başladığında 1977 Carter döneminde imzalanan Panama kanalının devri ile ülkesinde Tanrı kadar sevilen sözleşme ile Amerikan egemenlğinden çıkan, panama egemenliğine giren ve iade ye yanaşmayan General Omar Torrios un uçağı düşürülmüştü.. 40 sene süre geçti ama. Uçak düşmesi hala şüpheli olarak kalmaktadır..
Ya Ziya Ül hak golf oynamaktan başka bir. Özelliği olmadığı düşünülerek üzerinde daha üst rütbeli subaylar varken Zülfikar Ali Butto nun genel kurmay Başkanı olmuş ve gelişen olaylarda onu tasfiye etmiş, kurulan tasfiye mahkemelerinde idamını sağlamıştır.. 3 ay için gelmişken sistemi değiştirmiş “Ziya ül Hak bastayken refeormları istiyormusun”sorulu referandumun da %95 le yoluna devam etmiş, 17 Ağustos 1988 YILIN gelindiğinde içinde ABD elçisi ve üst düzey tüm silahlı kuvvetlerin mensuplarının bulunduğu şüpheli uçak kazasında gitmiştir.. Yerine kim geldi? Zülfikar Ali kızı Bemazir Butto geldi…
Peki Eş raf Bitlis uçağı nasıl düştü? Hemen düşünce bir cok TV programcısı buzlamadan askeri uzmanlar buzlanmanın etkisinden bahsederken çekiç güç ABD tarafından nasıl” ilk yardımı gıda yardımı “bu teröristlere taşıdıgı belirlilemişti…
Muhsın Yazıcıoğlu bu helikopteri düştüğünde yine sonradan coğu ajan çıkan, tutuklanan gazetecilerin yoğun bombardımanı bulunamayan kaza mahalli diye sunum yapılmıştı.. Ama not yazarak yanlış yönlendirme yapan, kamu personeli Muhsın Yazıcıoğlu nun helikopterini önceden ulaşanlarca keçilere mi yedirildiler? Soru su dönemin cumhurbaşkanı tarafından ima edilmişti..
Ben o yüzden kaza süsü verilmiş mi verilmemiş mi diye bakarım? Muhsin -Yazıcıoğlu nun dediği gibi Dink Cinayetinde “bizim tarlayı sürmüşler diyerek olayın ardındakileri çözdüğü ü dile getirmiş ve yakın tarihdeki dönen dolapları bilmesi rahmetlinin sonun hazırlamıştı..Seçilen her kurbanın ateş suyu için bir sebebi olmalı kuralı batı için gerekli bir sebeptir.. Çünkü kilise de gelecek yağma Hasan böreğinden payını alacaktır..
Kaza ya kaza olarak bakmadan önce
-Dünya konjonktürünr bakmak gerekir.
-Türkiye konjonktürünr bakmak gerekir
-Siyasal dengelerin günlük değiştiği günümüzde bu kaza gibi gözüken olatdan kim menfaat temin eeddr sorularını cevap bulmak gerekir..15 Temmuz kahramanlarından Osman Paşanın ve 10 Silah arkadaşının şehadetine sebep olan olayın çözümlemesi i bekliyoruz(Osman Paşa 15 Temmuz kahramanlarından dır)

TORUN HALİLİ

Paylaş
Önceki İçerikKaza mı? Keçiler mi yedi?
Sonraki İçerikChp den istifa eden Sancar a Şantaj yapan biri polis üç kişi tutuklandı
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.