İtibar Gaspçıları

0
79

Haber Global TV’de canlı yayınlanan “Mesele” programına katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile programın konuklarından hukukçu Gamze Pamuk Ateşli ile tartışma yaşandı. Ateşli, Perinçek’e yönelik, “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz. Çok uygun bir pozisyonunuz var” dedi.

Bunun üzerine Perinçek, “MHP’nin başına geçmek şereftir. Ben MHP’nin başına geçmekle tehdit edilmem. MHP vatansever bir parti. Vatansever bir konumda” ifadesini kullandı. 


Tesbiti yapan, kendisini durduğu yer ile söylemleri nin kronolojisi arasındaki aykırılık lardan dolayı belkide bir. Serzenişte. Bulunuyor.. MHP nin basına geçersiniz diyor.. Doğu Perinçek ı MHP nin başına geçmekten onur duyarım yerek pişkince cevap veriyor…
Sanki 12 Eylül öncesi hiç yaşanmamış, “duvarlara yazılar yazılmamış, kahveler taranmamış çocuklar babaları ile vurulmamış, bir Tercuman – Cumhuriyet gazetesine bir. Cinayet işlenmemiş gibi” Türkiye gerçeklerini inkar eden bir beyan sahibini baglar. Ama kendisini inkar ederken aslında dile getirdiği söylemle de hem itibar gaspı yapıyor hem de kafa karışıklığına yol açıyor. . Pragmatist Avrasyacı, gelinen konjonktürde kıblesini yitirecek toplumsal kafa karışıklığına dahil olarak ortamı daha da karartan aydınlıkçı, basın yolu ile hedef gösteren kapaklarını bile unutmuş gözüküyor..
Kafa karışırsa ne olur? Dostunu düşmanından ayırt edemezsin.. Öyle söylentiler şayıa halkına gelir ki dost bildiklerini bile yargılamaya başlarsın çünkü şayıası şeyin, şuuyundan beterdir.. Yani bir şey gerçekten olsa meydana gelse söylentin in yarattığı olumsuzluk kadar zarar oluşturmaz..
Kafa karışıklığı ın bir diğer sonucu üstün bildiğin değer yargılarını alt üst olmasıdır.. Ülke sevdası dersin, aile. Büyüğü dersin din iman dersin ve seninle birlikte diyenlere bir bakarsın düşman bildiklerinle” lay lom ” yaptıklarında artık değer yargılarını da sorgulamaya başlarsın.. Doğu Perinçek bu davranışları ile zayıf halklara bir darbe daha yapmıştır.. Siyasal yaşamı binde yarımı geçmeyen,, kişinin İttihat ve Terakki ile ilgili yaptığı AB nezdinde ki girişimlerini Ermeni Diasporasının soytarılıklarına karşı vurulmuş bir darbe olarak alkışlıyorum.. Ama konjonktürel davranmayı kendi oportinist çabalarına, hükümet olanların.çabaları ile beraber katkı sağlaması kafa karışıklığından menfaat tenini anlamı taşır.. Karpuz ikiye bölünmeden yenilmez.. Bu toplumu karpuz gibi 2 ye bölerek yemek cabası da olanların işbirliği ayan beyan ortadadır.. Parçala böl yut.. Genel değişmez Türkiye düşmanlarının kuralları dır.. Bizim de ortaya koyduğumuz genel kural PARÇALANMAYACAĞIZ, BÖLÜNMEYECEĞİZ…
TORUN HALİLİ