1 Gün 3 Kadın 3 Cinayet 3 Katil Erkek

0
117

Bağlarbaşı Mahallesi Karanfil Sokağı Barış Apartmanı’nda bir kadının rehin alınarak evde yangın çıkarıldığı ihbarı üzerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri bölgeye sevk edildi. 

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, apartman sakinleri yoğun duman nedeniyle tahliye edildi.

Ekiplerin çalışması sonucu yangın söndürülürken dairedeki Aylin Sözer in (48)öldürüldüğü anlaşıldı

Evde bulunan Kemal D. (32) ise polis ekiplerince gözaltına alındı. 

Gözaltına alınırken polis ekiplerine direnen Kemal D’ye çevredekiler de tepki gösterdi. Bir vatandaşın vurmaya çalıştığı şüpheli, polisin müdahalesiyle araca bindirilerek emniyete götürüldü.

Polis ekiplerince yapılan incelemede, Sözer’in, boğazı kesilerek öldürüldükten sonra cesedinin yakılmaya çalışıldığı, alevlerin de eve sirayet ettiği anlaşıldı.

Aylin Sözer’in cesedi, olay yerindeki incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Bu arada, şüphelinin Sözer’i 2 gün boyunca evde alıkoyduğu iddia edildi.

Olayı öğrenerek apartmanın önüne gelen Sözer’in yakınları gözyaşı döktü.

Üniversiteden açıklama

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin Sözer’i bir kadın cinayetine kurban vermiş olmanın derin üzüntüsünü yaşadıklarına yer verildi.

Türkiye’de ve ABD’de alanında aldığı eğitimlerden sonra 2013 yılından bu yana üniversitelerinde görev yapmakta olan Sözer’in gerek akademik birikimi, gerek öğrencilerine yaklaşımı, gerek mesai arkadaşlarıyla uyumu, gerekse hayat dolu, neşeli, sıcakkanlı, yardımsever ve “İyilik Meleği” karakteriyle tüm İAÜ ailesinin büyük sevgi ve saygı duyduğu bir öğretim elemanı olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Ülkemizde eğitim vermek için gezmediği, davetini kabul etmediği neredeyse hiçbir il kalmamıştı. On binlerce öğrenci ve öğretmene bilgisi, deneyimi ile ışık olmuştu.” bilgisi verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Böylesine müstesna bir değeri, ülkemizin son yıllarda yükselen bir sorunu olan kadın cinayetine kurban vermiş olmak, zorluklar ve sıkıntılarla geçen 2020 yılının bizim açımızdan en acı ve en unutulmaz anısı olmuştur. Öğrenci ve personelinin yüzde 60’ı kadın olan, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının yetiştirilmesinde büyük görevler üstlenen ve geleceğin güçlü kadın liderlerini yetiştirmekten gurur duyan bir yükseköğretim kurumu olarak, kıymetli bir akademisyenimizi böyle korkunç bir olaya kurban vermek, bizim için tarifsiz bir üzüntü, keder ve öfke kaynağıdır. Bir akademisyenin ne kadar büyük emek, özveri ve zorluklarla yetiştiğini düşünürsek, toplumumuzun kaybı daha iyi anlaşılabilir. İAÜ ailesinin, kıymetli hocamızın tüm öğrencilerinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.”

2.CİNAYET HABERİ GAZİANTEP TEN Geldi Hacı Ali Öztürk Mahallesinde ki müstakil birevin 2.katımda yaşayan şizofreni hastası olduğu belirtilen 15 gündür ilaçlarını kullanmayan Uğur Dönmez öğleden sonra yalnız oldukları esnada annesi Vesile Dönmez’i pompalı Tüfekle rehin aldı. Silah sesini duyanların ihbarı ile bölgeye çok sayıda polis sevk edildi ikna çalışmalarına yerel idare ve bürokrasi katıla sına ragmen hasta annesinin kafasına ateş ederek öldürdü.

3. CİNAYET MALATYA DA

Malatya’da Yaşayan Selda Taş wvli olduğu Mehmet Taş tarafından tabancayla vurularak katledildi. Mehmet Taş çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Malatya’da Bostan aşı Mahallesi Çiftlik Caddesi deki evinde Selda Taş (38) evli olduğu erkek Mehmet Taş(40) tarafından başından silahla vurulardu Olay yerine gelen 112 Sağlık ekipleri ağıt yaralı Selda Taş ı Malatya Araştırma ve Eğitim Hastanesine kaldırdı. Tüm çabalara genç kadın kurtarılamadı.. 38 tane uyuşturucu ve benzer suçlardan suç kaydı bulunan katil zanlısı yakalanarak gözaltına alındı sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı…

İlk cinayette katil zanlısı internet ten tanışılan bir inşaat işçisi sabah alkol aldıktan sonra para istemiş alamayınca da eski sevgili katil oluyor. 2.Cimayette katil bir oğul ve fakat şizofren hastası 15 vünden beri ilaç kullanmayarak zaten şiddet faili olacağını bildirmiş diğer katil se cezaevinde olması gereken normallaşemeyen aday insan seklinde gözüküyor.. Pamde döneminde bozulan ve zayıflayan piskolojiler şiddet eğilimini arttırıken beyne giden oksijen miktarındaki ekstra azalmalar şiddeti tetikliyor.. Gaziantep teki cinayette kurtarma faciası var. Bilinçli olmayan ve bu konuda eğitimsiz kişilerin, zaten hasta ve kontrolden çıktı belli katil zanlısının uyutularak uzaktan etkili maddelerle devre dışı bırakılması gerekirdi..Diğer 2 suç açısından ise her insan yazdığı kaderin rolcüsüdür.

Ölenlere rahmet ailelerine sabırlık diliyoruz