Sürekli Üreten Yazar “Salih Altun”dan yeni bir roman” Geldiler”

0
217

YENİ BİR YILA GÜZEL BİR ROMAN EŞLİĞİNDE GİRMEYE NE DERSİNİZ?
GELDİLER…
…..
Gökyüzünü, bulutların tatlı koşuşturmalarını seyre daldı bir süre. Bulutların gidiş yönün gözlemleyerek hava durumuyla ilgili tahminlerde bulunmaya çalıştı. Bulutlar, Ahıska yönüne doğru sürüklenmekteydi. Bu, çok geçmeden yağacak bir sağanak yağmurun habercisiydi. Orman içinde oldukça yağmur umurunda olmazdı. Nasılsa sığınacak bir ağaç kovuğu, bir kaya altı bulabileceğini biliyordu. O kadar yorgundu ki içinin geçtiğini fark etmedi bile.
Neden sonra kulağına çalınan çatırtılarla uyandı Çalık Nevzat. Gözlerini ovdu, sağına soluna baktı. Sesler pınarın başından geliyordu. Önündeki dalları usulca araladı.
Şaşkınlıktan küçük dilini yutacaktı. Bir iki yaşlarında olduğunu tahmin ettiği iki ayı yavrusu, pınarın suyunda oynaşıyor, eğleniyorlardı. Onları hayranlıkla izlerken birden bu yaştaki yavruların yalnız olamayacakları aklına geldi.
Anneleri de yakınlarda olmalıydı. Tüfeğine sarıldı. Onu her an kullanması gerekebilirdi. Yüreğine çöreklenmiş derin korkuyla cebelleşirken tam arkasında duyduğu bir homurtuyla ürperdi. Geri döner dönmez de çiftesinin tetiğine bastı…
GELDİLER- SALİH ALTUN


Tüm internet satış merkezlerinden sipariş verebileceğiniz gibi, bizzat Alper Tunga yayınevinden de imzalı olarak da isteyebilirsiniz.