Yerelden Genele Milli İrade

0
729

Yerel seçimlere adım adım yaklaşırken, aday adayları da bir bir Belediye Başkanlığa makamına talip olduklarını bildiren açıklamaları yapıyorlar.
Partisi ne olursa olsun; ortak dileğimiz, yüreğinde; ülkesine ve milletine gönül bağı daha güçlü olan adayların partilerinden Belediye Başkan adayı seçilmeleri ve onların içinden de bahsettiğim gönül bağı daha güçlü olanların Belediye Başkanı seçilmesidir.
Yerelde hayata geçirilecek projeler, ülkemizin toplu kalkınmasına en büyük katkı sunacak unsurlardır. Bu unsurlar tüm verimliliğiyle hayata geçiriliğinde Türkiye’nin ekonomik kalkınma ve büyüme sürecinde önemli mesafeler kat edecektir.
Bu önemli mesafelerin kat edilmesinde, ülke ve millet menfaatini şahsi menfaatinin üstünde tutacak Belediye Başkanı adaylarının seçilmesi ve kazanması da bir o kadar önemli.
Yolsuzluğa, haksızlığa yol vermeden, yerel ekonomiye, dolayısıyla ülke ekonomisine, ülkemizin kalkınma hamlesine güç sağlayacak yerel yatırımların devreye sokulması için, parti ayırımı gözetmeksizin hizmet döneminde tüm gayretini ortaya koyacak bir Belediye Başkanı’nı parti ayırımı gözetmeksizin desteklemek, ülkesini ve milletini seven her Türk vatandaşının tereddütsüz asli görevidir.
Bu şuur ile koltuğunda oturmaya fırsat bulamayacak kadar görevine dört elle sarılacak Belediye Başkanlarının ve onların kadrolarının yolunu açmak da tüm partilerin görevidir.
Bu görev ve hizmet liyakatı çerçevesinde hizmet etmek ülkesini ve milletini seven her Türk vatandaşının boyun borcumuzdur.
Parti gözetmeden yerelde sağlanabilecek böyle bir birliktelik, Milli İrade hakimiyetinin sağlanmasında da son derece etkin bir rol oynayacaktır. Bu rolü hepimiz üstlenmeliyiz. Memleket uğruna, görev süresince; zamanını, gayretini, beynini ve ruhunu tereddütsüz vakfedecek adayları, nizasız fasılasız, nefessiz desteklemeliyiz.
Ülke genelinde birlik ve beraberliğe, ekonomik alanda topyekun kalkınma, içinde bulunduğumuz sosyoekonomik zorlukları aşmamızda bahsettiğim tavrı sergilemek; ivedidir, elzemdir, şarttır.
Çocuğumuzu işe koymak için değil, gelecek nesillerin feraha ulaşması için, geleceğe yatırımı, ancak bahsettiğim metotla yapabiliriz.
Adayları kötüleyerek, yererek, onlara çamur atarak ülkemize hizmet edemeyiz.Tek ideolojimiz; devletimizin ali bekası, vatanımızın selameti, milletimizin istikbali, gelecek nesillerin güvencesi olmalı.
Partilerin de tek fıtratı, bulunduğu ilde, ilçede, gerçek manada bölgesine hizmet edecek, bölgesinin geleceğini, şahsi geleceğinin, her zaman ve her durumda önünde tutacak belediye başkan adaylarını tercih etmeleri; özellikle bugün içinde bulunduğumuz gidişatı tersine çevirecek milli irade tavrı olacaktır.
Siyasi Partilerin ve millet olarak bizlerin aksi yönde hareket etmesi, bölgemizin ve ülkemizin geleceğini yerinde saydırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
Hepimiz; yerelden genele, milli irade hakimiyetinin sağlanmasına vesile olacak adayları tercih etmeliyiz.
Selam ve dua ile hepinizi Allah’a emanet ediyorum.