Seri Katil Degil Şizofren Katil

0
1338

Yaygın torpilli medya da köylü hasta bir katili seri katil olarak sundular.

20 saat evvel Adıyaman da bir cinayet işlendi..Daha önceden de eşi ile çocuğunu ve amcasının oğlunu  öldürdü .. Cezaevinden çıktı ama aramıza yeniden katıldı

Bu sefer imam nikahı ile evlendi bir çocuğu oldu.. Ve çocuk, kazandığı üniversite ye kayıt yaptırıp , baslayamadan,babasi tarafından uykudayken, annesi mutfak da yemek yaparken, öz babasının kurbanı oldu

Şimdi katil 76 yaşına gelmiş baba ya mı kızacağız? Yoksa “haber olsun,torba dolsun” diye hasta bir kimseyi,seri katıl gösteren editöre mi kızalım ? Ya da hasta birisini içimize salan ve kontrolsüz bırakan ve genetik olarak geçen bir hastalığı yayan  sisteme mi kızalım?

Adam bir kere seri katıl değil… Her fırsatta kendi aile fertlerini öldürmüş, bir hasta..

Seri katıl cinayetleri

-zeka ister ..

-mahal farkı…

-maktul farkliligi ister..

-Zaman dilimlelemesi de kendi periyodu içinde olur.

-Adı üzerinde zincirleme olay ister

Bu olay da hiç bir unsur yok Tek unsur cinayet sayısının fazlalaligi

Beyin nöronlar arası elektirk akımı ile duygu düşünce ve algıyı değerlendirme merkezinde hayata anlam katar ya da hayatın anlamını karartır.. Dışarıdan alınan ilaçlar beyindeki elektrik kaçağını etkisizlestirir  yada düzenlilik kazandırır..Daha da ileri problemlerde dış destekli ani elektrik şoku ile de şizofren tedavilerinin olduğunu biliyoruz..

Akıl hastalığı cezai ehliyeti ortadan kaldırıyor ama yaşam ehliyetini size tam olarak veriyor mu?

Yani mahkeme sonrası olağan yaşantınıza dönmeniz hak mı?Toplumsal düzeni korumak için çıkarılmış yasalar ,cezai ehliyeti ortadan kaldıran bir unsur sebebi ile sürekli tecavüz edilebilir hale dönüşmesi caiz mıdır?Böyle bir durumda saliverilen  ehliyetsizin yaninda her insan tehdit altında yaşamı hak eder mı?

Tabi ki bu soruların cevabı “hayır”.

Ölüm makinası olmak bir serçe için karınca yavrusunu yemek ne ise şirazesinden çıkmış insan evladı için de ulaşılması o kadar kolay bir eylemdir..

Bu durum da şizofren olarak bir yargılama neticesinde cezai ehliyeti olmadığı hüküm altına alınan kimsenin olağan yaşam döngüsünün  kısıtlanması gereği artık bilimsel bir gerçekliktir.

Olay da ki katil muhtemelen içe kapanık iletişim sıfır boyutunda ve kendini dışa karşı bir hiç olarak kabul eden fakat aile bireylerinin üzerinde bir kudret olduğunun bilincinde yılan gibi sinsi birisi olarak davranmıştır..  Uykudaki gencecik oğlunu öldürmüştür…Doymamış içerde bulunan eşini karşı bu eylemi yöneltmiş ve onu da öldürmüştür..Olay yerinden kaçmış gecesinde geri dönerek kendisine tehlike gördüğü diğer yakınlarını öldürmek icin olay mahalline donmus ve jandarma ile catisma neticesinde yakalanmistir.

Bu durum da bu şahısların , mahsus hastanelerde tedavi amacli izolesi gerceklesmeli tedavi sonrasi izalasyon takip surecli hale donusturulmelidir…Her vilayette ve ilce de sosyal hizmetler ve diyanet vardır.. Bu işle ilgili olarak dizayn yapılmalıdır.. Aykırı davranışların tecrit edilmesi cezai ehliyetin ortadan akldirilmasi sonucu değil diğer toplum ve bireylerinin korunması gerekliliğidir.