Zafer Haftamız Ve Bayramımız Kutlu Olsun

0
314

Milli mücadeleyi bir türlü hazmedemeyen, tıpkı ABD, İngiliz muhibi (sevdalısı) dedeleri gibi, her fırsatta Aziz Gazi Paşa’mıza ve onun hatırasına dil uzatanların sesi bugün daha yüksek çıkıyor olabilir..
Kalemini işgal devletlerine satan Ali Kemallerin sayısı, bugün dünkünden fazla; bu yüzden “Meçhul Asker” in hatırası öksüz, sükûtu derin olabilir.
*
Ama asla umutsuz değiliz. Bu vatan, bu millet sahipsiz değil.
*
Birgün milletimizin beklediği rüzgâr esecektir. Meçhul askerin toprağını bekleyen yiğit vatan evlâtları, yerlerinden doğrulacak; bedenine, ruhuna vurulan prangaları parçalayacaktır.
Vatan toprağını bir arsa olarak gören, parselleyip yerli yabancı demeden en iyi fiyatı verenlere satmayı “devlet yönetmek sananların yüzüne;
“Artık yeter…! Şehitler tepesi boş değil!” diye haykıracak; aziz Atatürk’ümüzün ve silah arkadaşlarının hatırasına ve emanetine sahip çıkacaktır.
*
Ne zaman mı?
“Kim bilir?Belki yarın belki yarından da yakın….”
Bakın Ozan Arif Nihat Asya ne diyor:
………
Şehitler tepesi boş değil,
Biri var bekliyor.
Ve bir göğüs, nefes almak için;
Rüzgâr bekliyor.
……………
Şehitler tepesi boş değil,
Toprağını kahramanlar bekliyor!
Ve bir bayrak dalgalanmak için;
Rüzgâr bekliyor!*
…….
*
Meçhul Asker’in destanının öksüz, şehitler tepesinin sahipsiz kalmaması temennisiyle; tüm bayramları anlamına uygun biçimde kutlayacağımız günlerin özlemiyle; ülkemin her ferdine gören bir göz, duyan bir kulak, mühürlenmemiş bir gönül dilerim.
26 Ağustos 2018