Seri Katil mi?Serbest bırakılan katil mi?

0
399

Kayseri Merkez Melikgazi ilçesi Erenköy Mh Komonda Caddesindeki villa da özel güvenlik görevlisi olarak çalışan emekli uzman çavuş  Sami Yılmaz ın bulundugu kulübe de pompalı tüfekle öldürülmesi ile ilgili pildin yaptığı çalışmaların altından katıl zanlısı olarak 14 yaşından beri cinayet işleyen minik yapılı  psikopat çıktı

Maktulün silâhını da katılın aldığını belirleyen Ekipler 950 saatlik olay öncesi ve sonrasına ait görüntü kayıtlarını incelediler.

Görüntü kayıtlarında kırmızı bisikleti ile bir gün önceden olay yerine gelerek keşif yaptığı olay anında yine bisikleti ile gelerek pompalı tüfekle özel güvenlik görevlisini öldürdüğü belirledi.

Kayıtlardan zanlının Yıldırım Beyazıt Mahallesine gittiğini belirleyen polis eşkal ve kimlik belirleme çalışmalarını çevre esnaf ve mahalle sakinlerinden belirlemeye çalışdı

Aynı çalışma esnasında bölgede benzer şekilde 6 cinayetin daha islendigini belirledi

1998/2001 yılları arasında işlenen cinayetlere dair görüntü ve kamera kayıtlarını inceleyen ekipler 6 cinayet ve 2 yaralama eyleminin de Aynı fail olduğunu tespit ettiler.

Cinayet şube Müdürlüğü ekipleri,özel harekat polisleri ve jandarmanın düzenlediği operasyonla Yıldırım Beyazıt da bulunan Hamdi Kayapinar in ikametinde düzenlenen operasyonla zanlı ele geçirildi

Zanlının ikametinde suc da kullanılan  silah 83 fişek maske ve eldiven ele gecirildi ..Kırmizi bisikletli katil back raundu incelendigin de 14 yasinda kiskanclik sebebi ile kendi öz kardesini iple  bogarak öldürdüğünü ve 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra çıktığını gözlemliyoruz..

1998 2001 yılları arasında biri polis iki kişiyi yaralayıp 6 kişiyi öldürüp yakalandığında kendini avcı mamulleri av olarak gördüğünü ve ilk cezaevi hayatı sonrası ailesi ve çevresi tarafından dışlandığını ifadesinde vermiş ve bunun üzerinde yarattığı insanlardan nefreti tetikleyerek cinayetlere yönelmiştir..

Burada temel problem çocukluk yıllarında yaşadıkları ile süreç dahilinde bir nefret abidesi olan suçlu nasıl serbest bırakılır?

Bu bırakmaya hukuk sistemi cevaz veriyorsa o zaman infaz yasa ve usullerinde bir hata ya da eksiklik var mıdır?

İtirafı ile zamanın da maktulu av kendini avcı kabul eden ve insanlardan duyduğu nefreti icraatı ile kendi iç dünyasının rahatlığını sağladığını söyleyen  psikopatn otomatik olarak infaz yasası hükümlerinden sosyolojik ve psişik şartları araştırılmadan salıverilmesi toplumun huzur ve güven içinde yaşama hakkına  tecavüz teşkil eder mi?Normal kişisel gelişimini tamamlamış ve ceza infazı ile topluma kazandırıldığı tespit edilemeyen mahkumlar,şartlı salıverilme adlı gözetim tedbirleri ya da cezası infaz edilmiş olsa bile akıl ve ruh sağlık hizmetlerinden tamamlayici sekilde yararlanması sağlanmadan serbest bırakılması ne kadar hukukidir?

Mikrop büyüklüğünde fizik ve ruh şartları taşıdığı gazete güpurlerinden belli 1960 model  kırmızı bisikletli çocuk ve benzerleri aramızda yaşadığı müddetçe kimsenin yaşam güvenliği yoktur…