Beytüşebbap’da 3 Fransız terör operasyonunda el gecirildi

0
440

Fransa’da1983 yıllarının sonunda kurulan Kürt Enstitüsü ve Mıterand “Ana mitterand “olarak vakti zamanında kurt teröristlerce isimlendirilmesi pkk nın kanlı eylemlerine 1984 de başlaması Fransa Suriye yakınlığı ve teroristbası  Apo nun yakalanmadan önce Suriye tarafından korunması Fransızların bölgeye karşı ne kadar duyarlı olduklarına karine teşkil eder.

Fransa nere Şırnak Beytüşşebap nere?Antalya değil Ürgüp değil gonderdigin memurun bile korkarak gittiği şehirde turist görünümlü 3 Fransız ‘ın yakanalması tesadüfi değildir.

Pkk ya karşı yapılan operasyonlarda yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 16 kişi ele geçirildi.Bunlardan 3 unun Fransız olduğu bildirildi

Güvenlik kaynaklarının bildirdiğine göre Şırnak İl Jandarma komutanlığı ekipleri tarafından terör örgütü PKK/KCK ya karşı kuryelik ve iş birlikcilik yapanların yakalanması amacı ile Şırnak Beytüşşebap Kovankaya Köyünde operasyon düzenlendi.

Operasyonda biri kadın 3 Fransız ‘ın da aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı .Zanlıların jandarma daki işlemleri devam ediyor