Yüzlerce kişi Balıkesir Burhaniye’de birbirine girdi.7 Yaralı var…

0
519

Olay, bu gece Burhaniye Memiş Mahallesinde meydana geldi. Roman olan Meşe ve Zımba ailelerinden iki genç arasında kavga çıktı. iddiaya göre yakınlarının da karışmasıyla büyüdü. Burhaniye Hayvan Pazarı yakınında toplanan her iki aileye mensup yüzlerce kişi kavga etti.

DESTEK İSTENDİ

100lerce kişi birbirine girdi: Ekipler teyakkuzdaSilahların da kullanıldığı kavgada taraflar taş ve sopalarla birbirlerine saldırdı. İhbar üzerine bölgeye giden gedin polis ekipleri yetersiz kalınca Edremit ilçesinden takviye çevik kuvvet ve jandarmadan da destek istendi.

100lerce kişi birbirine girdi: Ekipler teyakkuzda

Ekiplerin müdahalesiyle kavga güçlükle sonlandırılrken, yaralanan ve durumu ağır olan bir kişi Edremit Devlet Hastanesi’ne, 6 yaralı ise Burhaniye Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan ve Jandarma Bölük Komutanı Alim Burak Çelik ile birlikte olayları yakından takip etti.

100lerce kişi birbirine girdi: Ekipler teyakkuzda

Kaymakam Öner, olayın Roman vatandaşların yoğunlukla yaşadığı mahallede meydana geldiğini belirterek, “İki gencin kavgasına yakınları da karışınca kavga büyüdü. Kavgada silahlar, taş ve sopalar kullanıldı. Edremit’ten çevik kuvvet istedik. Jandarma ve polisimizle birlikte olayları yatıştırdık. Yaralılardan biri Edremit Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Hayati tehlikeleri yok. Hastanede ve olay yerinde gerekli önlemler alındı. Konuyu takip ediyoruz” dedi.

Körfez Bölgesinde uyusturucu,harac,tefe,insan kaçakçılığı gibi konularda çete faaliyetlerinin yer aldığı bilinen hukuki bir gerçekdir. Adliye ye yansıdıkça haber niteliği taşıyan bu olaylar,giderek büyüyen artan ve çeşitlenen nüfus yapısı ile  yerel niteliklerini korumanın güçleştiği bölgede etnik-bölgesel yapılar bu çeteleşmede ve suc oranını arttırma da belirleyici oluyor..Okul önlerine kadar uyuşturucunun yaygınlaştığı bölgede acil önlemler alınmak zorundadır.