Karanlık Oda da Sanal Gerçekler

0
341

Karanlık oda ne demektir?

Sosyal paylaşım siteleri sadece Türkiye de değil tüm insanlığın virüsü olarak sosyal doku ve hücrelere sirayet etmiştir..

Devasa kullanıcı sayısı ile, iç bünye de  bagımsız odacıklara sıkıştırılmış hayatlar zaman için de hayatı,tüm dünyaya da sanırken,tüm dünyası küçücük bir odada ve sadece etkileşimde bulunanlardan ibaret diğer arkadaşlarınınsa bi haber olduğu hayatı yaşıyor sanmaktadır..

Etkileşimde olmadığınız, sayfa arkadaşınız sizin yaptıklarınızı ve yazdıklarınızı göremez…
Begeni ve yorum yapmak, şahsınıza münhasır, miting katılımcı sayınızı arttırır.
Aksi halde seda gücünüz azalacaktır..
Tıpkı araba reklamlarına bakıyorsanız, araba ile ilgili reklam direkt size gelir…
Bu facebook öyle bir nokta atışı ki şahsınıza münhasır reklam ve sayfa kitlesine sizi varedip, karanlık odaya kitliyor…Ve siz bu oda da her kes siz gibi düşünüyor derken tamamı ile algı yanılsaması yaratarak gerçeklerden bizi uzaklaştırıyor..Gercek size sadece sizin sahife de paylaşılanlardan ibaret sanıyorsunuz..Oysa dışarıda bır başka gerçek var…Elle tutulan, kulakla duyulan,somut gerçek…Fakat siz karanlık odadaysanız sadece sahsınıza mahsus gerçekler vardır…Orada tüm vekilleri siz cıkarır sadece sizin cumhurbaşkanı adayınız kazanır.. REKLAM verdiyseniz cevrenizde 300 bin kişi var yalanı ile verir ama sadece sayfada etkileşimde bulunduğunuz kimseler sizin reklamınızı görür…Denildiği gibi burası sadece SANAL, dostluklarımızı bari buraya sıkıştırmayalım. Acıyı gidip dostumuzla beraber yaşayalım mutluluk için törene bizzat katılarak varlığımızı gösterelim

Yoksa SANAL GERÇEK, sadece SANILAN GERÇEKTİR.