Burası Türkiye ,Hakim Avukat kavga ederse yazılar yerine yazgılar konuşur

0
1222

Ankara Adliyesi görünmezi yaşadı ve akıl tutulmasına yakalanan iki hukukçu kimlikler ile bagdasmayacak bir şekilde birbirine girdi..

Ankara 12.iş Mahkemesinde görülmekte olan rutin dava silsilesi devam ederken anlık avukatları durusma salonundan cikaran hakim,tesadufen orada bulunan baro baskanı mudahelesi ile karsilasinca kargaşa doğmuş sözlu atısma yerini   fiili kavga ya dönüştürmüştür.

Araya girenlerce kavga büyümeden bastırılmıştır.

Benzer olay Balıkesir Adliyesinde Sulh Hukuk Mahkemesinde görülmekte olan bir dava da hakim Şeker hastası olması ve duruşmada sık idrara çıkma bahanesi ile duruşma bekleyen avukatla kavga etmişdi.Yer değiştirme cezası ile karşılaşmıştı..

Konu ile ilgili baro başkanları tepki gösterdiler..Barolar Birliği Başkanı Prof Metin Feyzioglu nun da bildirisi olmuştur.

Ankara Barosu Başkanı Av. H.C. bugün Ankara 12. İş Mahkemesi Yargıcı A.D. ile aralarında sözlü ve fiili saldırı hali Turk Hukuk tarihi icin bir travma yaşatmıştır..
Yargının üç kurucu unsurundan biri olan savunma ve hüküm veren hakim arasında ki  bu vahim olayda hakim, anlatılanlara göre,milletin hak arama özgürlüğünün güvencesi olan avukatları, usulsüz ve hukuka aykırı bir biçimde, önce duruşma salonundan çıkarmış, buna bir avukatın yapması gerektiği gibi itiraz eden Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran’a da hem duruşma salonunda, hem de adliye koridorunda hakaretler savurmuş ve saldırmıştır.
Bu vahim olayın ardından olağanüstü toplanan Ankara Barosu Yönetimi, saldırgan hakimin meslekten çıkarılması ve tedbiren görevden uzaklaştırma istemli olarak HSK’ya şikayet başvurusunda bulunulmasına; 25 Mayıs 2018 günü saat 14:00’de de HSK önünde konuya ilişkin basın açıklaması yapılmasına karar vermiştir.
Et kokarsa tuzlarsın tuz kokarsa ne yaparsın?Bir ülkenin hakim ve avukatı o ülkedeki insanları n hukuki güvenliğinin özgürlüklerinin ve demokrasinin en önemli teminatidir..Kahve deki bir okey kavgasına dönüşen yargı unsurlarının saygınlığı bu tur davranışlarla değil yazılan dilekçeler verilen hükümlerle ortaya çıkar.. Her iki tarafa da geçmiş olsun diyoruz ve özürlerini millet olarak bekliyoruz..

AJANS 3C