Yargıtay,iskambil masasında ögretmen arkadasını öldüren sanığa verilen cezayı az buldu

0
383

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, kahvede iskambil oynarken kendisini hile yapmakla suçlayan meslektaşı Şenol Gegekoğlu’nu (37) bıçaklayarak öldürüp, tezgahtar Ferhat Bulut’u (34) yaralayan öğretmen O. A.na (37) verilen 15 yıl hapis kararını, Yargıtay eksik ceza verildiği gerekçesiyle bozdu. Yargıtay 1’inci Dairesi, Bulut’un yaralanmasıyla ilgili, ‘öldürmeye teşebbüs’ olduğu halde sanık A.nın hakkında yaralamadan hüküm verildiğini belirtti. Tutuklu sanık O. A., yerel mahkemede yeniden yargılanacak.

Olay, 12 Aralık 2014’te Çaycuma merkezindeki bir kahvede meydana geldi. Gemiciler Ortaokulu Türkçe öğretmeni O. A., iskambil oynadıkları sırada kendisini hile yapmakla suçlayan Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu’nda görevli Türkçe öğretmeni Şenol Gegekoğlu ve bir mağazada tezgahtar olarak çalışan akrabası Ferhat Bulut ile tartıştı. Kahve önünde kavgaya dönüşen olayda, O. A.yanında taşıdığı bıçağı, Şenol Gegekoğlu ve Ferhat Bulut’a sapladı. Şenol Gegekoğlu, yaşamını yitirirken, Ferhat Bulut tedavisinin ardından taburcu oldu. O. A. ise gözaltına alınıp tutuklandı. Kahve önünde yaşanan kavga, güvenlik ve mobese kameralarına yansıdı.

Yargıtay 1’inci Dairesi, Ferhat Bulut’un yaralanmasıyla ilgili, sanık O. A. hakkında, ‘öldürmeye teşebbüs’ olduğu halde yaralamadan hüküm verildiğini belirterek, yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu. Yargıtay 1’inci Dairesi, ayrıca Ferhat Bulut için de para cezası yerine yaralamadan asgari oranda ceza verilmesi gerektiği hükmetti. Tutuklu sanık O.A. ve yaralama suçundan tutuksuz yargılanan Ferhat Bulut’un, tekrar mahkemeye çıkacağı belirtildi.