Mudanya ‘da Aile Katliamı

0
469

Edinilen bilgiye göre akıllara durgunluk veren olay Mudanya ilçesi Evciler köyünde yaşandı.

İddiaya göre uzun süredir işsiz olan ve psikolojik problemleri olduğu öğrenilen Hamza Sakin (45) Mudanya’da bir lisede okuyan oğlu S.S. (15) ve kızı Ü.S.(18)’yi de yanına alarak karısı Havva Sakin (40)’inde kaldığı babası Hasan Sakin (70)’in Evciler köyündeki evine gitti. Birlikte iftar yaptıktan sonra bilinmeyen bir sebeple cinnet getiren Hamza Sakin yanındaki tabancayla evin içerisinde ateş etmeye başladı.

Önce babasını öldüren Hamza Sakin daha sonra odalara kaçmaya çalışan eşi ve 2 çocuğuna da kurşun yağdırdı. 4 kişi olay yerinde hayatlarını kaybederken, cinnet getiren eş jandarmaya giderek teslim oldu.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri eve girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştı. 112 Sağlık ekiplerinin kontrolünün ardından 4 kişinin de hayatlarını kaybettikleri belirlendi.

Olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından baba, eş ve 2 çocuğun cenazeleri otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili tahkikat sürüyor

Gün geçmiyor ki bir aile faciası haberi vermeyelim..Anasını kesen babasını doğrayan çocuğunu boğan cinnet geçiren baba haberi hep basının bir köşesinde yer alıyor..

NE oluyor da insanlar ,gözü bakıp korudukları,kendi insanının hayatına son veriyor..Hem de anlatılan olan Güney Marmara nin en şirin e sakin ilçesin de ve iftar sofrasında meydana geliyor..

Inançlı bir aile ki ramazana ait ibadetini yerine getiriyor..Aile kutsiyetine inanmış ki tüm aile bir araya gelip bir sofraya çökebiliyor.Suc bölgesi değil sakin insanların yaşadığı bir bölgede böyle bir facia nasıl yaşanıyor??

Sosyoloji,ekoloji ve yenilen besin değerlerinin bir insanı anlik  vahsilestirmesi konusunda mutlaka bir arastirma yapilmalidir. Bu olay bize gore sadece kriminolojik bir olay değildir.. Jandarma aratirmasi polisiye delil biriktirmesi degil bolgedeki universiteninde katkisi ile bu tur ailevi olaylar meydana geldiğin de bu konuya ait bir veri bankası oluşturulmalı ve nedensellik bağı içerisinde tüm tıbbi ve psikolojik veriler bir havuzda birleştirilmelidir.. Gdo lü ürün ve gıda benzeri amerikan mali raf yerine sıcak pazarlama usulü satilan  yiyecek içecek maddeleri ile maktul ve fail bağlantıları mutlaka arastirma konusunda yer almalıdır..

AJANS 3C