İzmir Atatürk Lisesi müdürü ,acıga alındı

0
476

Türkiye n in en köklü eğitim kurumlarından İzmir Atatürk Lisesi nın müdüründen salvolar…

Bürokrasi ye yaranma ve mensubu olduğu camia ya mesaj verme dersindeki müdür,eğitim kalitesi artırılması yerine mesaj muamelesi kendine zarar verdi.

Ögrencilerin Marş sesini ,cd calar da pop müzik sesi ile bastırmaya calısan okul müdürlüğü valilik emri ile açığa alındı

İzmir Atatürk Lisesi’nde, 13 Mayıs Pazar günü, 12’nci sınıf öğrencilerinin mezuniyet programında kep atma töreni sırasında geleneksel olarak Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı okunmak istendi. Okul müdürü, iddiaya göre, ‘siyasi gösteri’ olarak kabul edip, marşın okunmasına izin vermedi. Öğrenciler ise tören sırasında okul müdürünün bu kararına uymadı ve marşı söylemeye başladı.

Bunun üzerine öğrencilerin sesinin duyulmasını engellemek için hoparlörden yüksek sesle farklı şarkılar çalındı. Bu sırada, öğrenciler ile velileri de cep telefonlarının kamerasıyla kayıt yaptı. Görüntülere göre, okul müdürü Selamettin Demirhan, “Ben bu okulda okul marşından başka bir marş söyletmem” dedi.

Yaşananlara öğrenciler ile veliler tepki gösterirken, bazıları kürsüye yürüdü. Bir veli, “Burası Türkiye Cumhuriyeti, görev yapmak istemiyorsanız çekilin gidin” dedi. Görüntüler, kısa sürede sosyal medyada da paylaşılınca, tepkilere neden oldu.