Faili meçhul yoktur,sadece zaman alan bazı olaylar vardır.

0
372

Adana’da emniyet müdürünün değişmesi ile faili meçhul dosyalar arasında bulunan Kazım Fidancı cinayeti ,polisin titiz çalışması ile çozuldü..

350 adet arastirılan Kamera kayıtlarından maktul tarafından  araca alınan kadının ,alındığı adres de kimsece tanınmaması,kadının erkek olarak kılık değiştirme ihtimali ve bu ihtimalin yürüyüş tarzından sosyal psikologlarca teyid edilmesi,maktulün internet sitesinden iletişim kurduğu kadının aslında erkek kimliğinin bulunması polisin isteyince neler yapabileceğinin  göstergesidir..

Akıl almaz cinayeti işleyen katıl zanlısı H.i nın olay öncesi eşcinsel ilişki yaşadığı azmettirici Nizami K nın cesaret hapı vererek onu ikna ettiği ifadelerde ortaya çıktı…

Olay Sarıçam ilçesi Bayramhacılı Mah göl kenarında  meydana geldi..Polis ekipleri park halinde içinde bir kişi bulunan aracda kimlik tesbiti yapmak istediklerinde kişinin öldüğü sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi kişinin bir gün önce kayıp ilanı verilen Kazim Fidancı (69) olduğunu tesbit ettiler..

Kamera kayıtlarının incelenmesi neticesinde en son araca bir kadın bindiğini bu kadınin aslında kadın olmadığını kadın kılığına girmiş erkek olduğu nu polis araca binilen mahallede kimse tarafından tanınmayan kadının yürüyüşünden kilik degistirmis erkek oldugunu polis anlayinca maktulun sosyal medya hesabini kontrol etmistir..

Araca binen kadın in Halil i. Olduğu nu ve eşcinsel sitelerde kaydı bulunduğunu ve maktulün yanında 20 yıl  çalışan ve sonra kendi işini kuran ve batan sevgilisi Nizami K.ile bu sitelerden ilişkiye girdiği ve yaklaşık 2 yıldır ilişkisi olduğunu belirleyen polis gerisini çorap söküğü gibi getirmiştir.

Zanlılar ifadelerinde azmettirici Nizami K nın kendisine cesaret hapı verdiğini korkup daha sonra dönmesi üzerine ikna ederek gönderdiğini aracı göl kenarına bıçak zoru ile götürtdükten sonra ŞAHSI bıçakla öldürdüğünü çıkan kanları temizlerken bayılması üzerine olay yerine gelen Nizami K nın kendisini aldığını söylemiştir…

Nizami K ise ifadesinde maktulün yanında 20 yıl çalıştığını daha sonra aynı iş kolunda kendi işyerini açtığını söylemiş suçlamayı kabul etmemiştir..

Mahkemeye sevk edilen zanlılar tutuklanmıştır..

I.lik,puştluk bile ahlaki bir durus ister..20 yıl ekmek yedigi adamin yanında,işi bile öğrendiği adama hainlik yapıp belki de onun zaaf derecesindeki  kadın düşkünlüğünü fırsata çevirip,asıl iş bilmezlik halini  intikam saiki ile örtülemenin çabası gibi duruyor…Gizli eşcinsel şimdi cezaevinde bakalım ne yapacak??