Yeni bir Kitap,yeni bir heyecandır”içilmemiş çayın hesabı”Mümtaz Temiz

0
482

“İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI” 9 MAYIS’TA
PATİKA KİTAPEVİ’NDE İMZAYA AÇILIYOR!
Yazar, Şair ve gazeteci, emekli öğretmen Mümtaz Temiz’in ilk kitabı “İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI” imza günlerine açılıyor. Kitap çıkar çıkmaz ilk imza günü Bursa’da yapılan kitap fuarında yapıldı. Ardından Şavşat’ta ve son olarak Artvin Merkez’de imza Günü düzenleniyor.
Yaklaşık 8 ay önce açılan ve yaptığı etkinliklerle adını il dışına da taşıyarak , son olarak gazeteci, yazar İsmail Saymaz’ı Artvin’e getiren ve imza günü düzenleyen “PATİKA KİTAPEVİ” bu kez yazar Mümtaz Temiz’i ağırlayacak. İmza günü nedeniyle kısa bir açıklama yapan “içilmemiş Çayın hesabı” kitabının yazarı Mümtaz Temiz,
KİTAP ÇIKALI HENÜZ 2 AY OLMADI AMA
İÇİLMEMİŞ ÇAYA İLGİ YOĞUN OLDU!..

“İçilmemiş Çayın hesabı” kitabım piyasaya çıkıla henüz 2 ay bile olmadı. Ancak kitaba o kadar yoğun bir ilgi oldu ki açık söyleyeyim, okumayan bir toplum olarak biliniyoruz. Bu kadar çok talep olacağı ve bu kadar çok okunacağını düşünememiştim. İnsanımız aslında okuyor. Eğer kendi hikayesi varsa, eğer içinde geçmişini, yaşadıkları acıları, haksızlıkları buluyorsa okuyor. “İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI” 1980 askeri darbesinde yaşanmış acıklı, trajik ve travması hiçbir zaman geçmeyecek beynimizde saplı paslı bir hançerdir. Bu kitabı alanlar bir solukta okuyorlar. Çünkü sizi 809’lerin işkencesi fırtınası, kasırgaya dönüşerek 38 yıl geriye götürüyor.

İÇİLMEMİŞ ÇAYIN HESABI 9 MAYIS’TA
ARTVİN MERKEZ’DE PATİKA KİTAPEVİ’NDE
YAZAR MÜMTAZ TEMİZ TARAFINDAN İMZALANACAK

Kitabımın Artvin Merkez’de “PATİKA KİTAPEVİ”nde 9 Mayıs’ta yapılacak imza gününe tüm okurlarımızı şimdiden davet ediyorum. Saat 12.00’de başlayacak imza günümüz akşama kadar devam edecek. Ben şimdiden değerli okurlarımıza ve imza günümüze mekan olacak olan Patika Kitapevi’ne gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

YAZAR MÜMTAZ TEMİZ “İÇİLMEMİŞ
ÇAYIN HESABI” İLE PATİKA’DA OLACAK

Patika Kitapevi sahipleri Onur ve Sercan Dede, şair ve yazarlara, sanatkarlara kapılarının her zaman açık olduğunu belirterek; “PATİKA KİTAPEVİ” şair, yazar ve sanatçıların, aynı zamanda okumayı seven, aydın insanların buluşma noktasıdır. 8 ay önce açılmamıza rağmen bir çok etkinlik gerçekleştirdik. İmza günleri yaptık. Son olarak Gazeteci Yazar İsmail Saymaz geldi. Çok samimi bir ortamda hem sohbet edildi, hem imza günü yapıldı. 9 Mayıs’ta Yazar, şair ve gazeteci Mümtaz Temiz Patika’da olacak. Biz tüm Artvin Halkını 9 Mayıs Çarşamba günü Saat 12.00’den akşama kadar Patika’ya davet ediyoruz. “ifadelerine yer verdi.