Kumpas FETÖCE bir yöntemdir..Tuzla piyade Okulunda Örgüt uyesi olmayan ögrenciler kumpasla atıldı

0
324

İstanbul’da terör örgütü FETÖ/PDY’nin Tuzla Piyade Okulu yapılanmasına yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, önceki gün gözaltına alınan 10 şüpheli arasında bulunan isimlerden birinin, örgütün 15 Temmuz darbe girişimine kadar Tuzla Piyade Okul sorumlusu olarak görev yapan Bayram kod isimli Erkan Can olduğu ortaya çıktı. Sivil olan ve örgüt içerisinde sözde “müdür” unvanıyla görev yapan Can’ın, kendilerinden olmayan öğrencileri sahte ihbarlar yapıp kumpasla okullardan uzaklaştıran ekibin de başında bulunan isim olduğu tespit edildi.

En üst düzey isim

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca terör örgütü FETÖ/PDY’nin Tuzla Piyade Okulu yapılanmasına yönelik önceki gün 21 ilde düzenlenen operasyonlarda 10 kişi gözaltına alınmıştı.

KUMPASLA OKULDAN ATIYORLAR

Polisin tespitine göre; FETÖ okuldaki bütün öğrencileri mercek altında tutuyor, FETÖ’cü subay ve astsubay adaylarından aldığı bilgiler doğrultusunda FETÖ’cü olmayan ve örgütü benimsemeyen öğrenci ve askerler hakkında sahte ihbarlar yapıp kumpas kurarak hedef alınan isimleri okullardan atıyor ya da uzaklaştırıyordu