Benden Söylemesi

0
423

Değerli dostlar;
Korkan bağırır, saldırganlaşır, küfreder.
20 gündür seyrediyorsunuz manzarayı.
Bugünkü “eşekli, palanlı, münafıklı” konuşmasıyla sayın Cumhurbaşkanı, dolaylı biçimde şunu söyledi:
“İnsanı insan eden değerlerden uzaklaşmada, benimle yarışamazsınız. İnsanı insanlıktan uzaklaştıran davranışların sınırlarını, kimse benim kadar zorlayamaz.”
*
Tüm kamu kaynakları, haram-helal demeden emirlerindeydi. Tüm medya kanalları ellerindeydi. Yetmedi, kıytırık muhalefet bile yapamayan Doğan medya grubunu da devlet imkanlarıyla kuyruklarına eklediler.
*
Seçime savaş dediler, hileye farz dediler, baskın seçim tezgâhladılar.
*
Hal buyken ‘Koltuktan kalkarız, hesap vermek zorunda kalırız’ diye, ödleri kopuyor. Çünkü o koltuğu ölçüsüz derecede kirlettiler.
*
Muhterem FETÖ hocalarının münasip yerlerindeki dudak izleri hâla silinmeyenler, cumhurbaşkanı adaylarına imza verecekleri, FETÖ’cülükle itham edecek kadar şirretleştiler.
*
Bir ricam olacak saygıdeğer arkadaşlarım:
*
Seçimlerin tek silahı vardır, “OY” Bu silah da seçmenin elindedir.
Bu iktidarı getiren seçmen, götürmesini de bilir. Bunun işaretlerini 7 Haziran seçimlerinde ve hileyle yönü değiştirilen anayasa referandumunda gördük.
*
Bu yüzdendir ki…
Aslında düzenin masum kurbanları olan seçmenler için geçmişteki siyasi tercihleri nedeniyle;” Koyun, bidon kafalı, göbeğini kaşıyan, beyinsiz, aptal, bunlar uyanmaz, yobaz…” ve benzeri sıfatlar kullanmayınız.
*
Kadınları giyim kuşamları üzerinden etiketleyip damgalamayınız. Bundan dolayı aşağılamaya kalkmayınız.
*
Dindarlıkları çok derin olmasa da DİN, pek çok yurttaşımızın tek sığınağıdır. O sığınağa saldırırsanız, oyunu değil öfkesini kazanırsınız. Dinle ilgili konularda vatandaşla inatlaşmayınız. Ramazan ayında “kişiye özellik ve özgürlük” gerekçesiyle “İnadına rakı” muhabbeti yapmayınız.
*
Konu siyasettir. Siyasetin malzemesi insandır. Önümüzdeki iki aylık süreçte bu insanı değiştiremeyeceğinize göre, onları oldukları gibi sevmeyi, anlamayı deneyiniz.
*
Yapmaz da aynı kafayla giderseniz, ben artık arkadaşınız olmam. Belki bu, sizin için önemli bir kayıp sayılmaz ama kafanızı değiştirmezseniz, 24 Haziran 2018 akşamı neler kaybettiğimizi görürsünüz.
*
Benden söylemesi…