Bir cinayete tesebbüs ve bir profesör

0
548

 

Bu sefer ki akademik adı yaralama olayı Kayseriden geldi..Yaklaşık 10 gün önce bir hukuk fakültesi docentinin  öğrenci si ile ilşkisi neticesinde öğrencisinin intihar görünümlü ölüm haberini yapmıştık..

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde görevli, evli ve 1 çocuk babası Prof. Dr. Fuat Duygulu (42), kısa süre önce kendisinden ayrılan ilişki yaşadığı Sibel İ.’yi çıkan tartışmada bıçakla ağır yaraladı. Prof. Dr. Duygulu tutuklanırken, hastanede tedavisi süren Sibel İ.’nin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Kayseri de bir tıp profesörünün ilaç pazarlamacısı ilişkisi olduğu öne sürülen bir kızla konuşup tartıştıktan sonra bıçakla bilek ve karnından ağır şekilde yaraladığı haberi düştü..

Hafta sonlarına denk gelen bu tür adi olayların sınıf atlama çabası bilim adamlarının boş kalmamaları gerekliligini de ortaya koyuyor…Ya da sukut eden ahlakın bilimselligi nasil olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor.

Kızla konuşma neticesi olumsuz sonuçlanınca çılgına dönen prof.yaninda taşıdığı bıçakla magdura saldırdı.Cevredekiler tarafından etkisiz hale getirilen şüpheli polislerce gözlem altına alındı .

Prof. Dr. Duygulu gözaltına alınırken, Sibel İ. ise ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Genel Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’nde tedaviye alınan Sibel İ.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda susma hakkını kullandığı öğrenilen Prof. Dr. Duygulu, bugün adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Prof. Duygulu, tutuklanarak Bünyan Cezaevi’ne gönderildi.