Seçim Gelmiş Neyime….

0
542

Metal yorgunluğu,yeniden diriliş,Afrin derken Meclis Salı gorüşmelerinde bomba patladı..

Seçimlerin galibi olmasa da secim açıklamaları ile gündemi belirlemesini bilen Devlet Bahçeli ,Türkiye portresini çizdikten sonra seçimin bir gereklilik olduğunu belirtti.26 Ağustosu da seçim tarihi olarak gösterdi. Merak edilen diğer partilerin bu konudaki reaksiyonları?

Milletvekilliğinden istifa edip belediye başkanlıklarına soyunacak siyasilerin durumları,Iyi Partinin durumu,Cumhur ittifakına karşı bir ittifak oluşacak mı belirsizlikleri içerisinde Türk seçmeni kafası karışık olsa da ne yapacağını bilir pozisyonu ile hep siyasetçinin önünde olmuştur.

Belirsizlestirilen ortam da seçmen her zaman aydınlığı görmekte ve bizzat siyasetçinin önünü açmaktadır..

Sahte spekülatif anketler ,maşa başında ısmarlı toplantılar, hiç bir zaman seçmenin iradesini sakatlayamamıştır..

Artık önü tıkanan siyasetçi,ekonomik gidişattaki,üretilmiş üretim artışlarının,nihai kısmı perakende satışlarındakı düşüşü açıklama da yetersiz kalmaktadır.

Piyasa tıkanmış tweter hesaplarından dev inşaat firmaları iflas istemekte ve yurt dışına kaçışı çözüm görmektedirler.

Çiftçi sanal desteklerle ,somutta mazotsuz kalan traktörü ile tarlasını süremiyor, büyükbaş besleyen birisi  yem fiyatları ile baş edemiyor,hayvancilik yerine işçilik yapsa şişirilmiş emeğinin karşılığını alamasa da borç yüksüz olarak yaşayabileceği düşüncesi onu daha da mutsuz etmektedir..

Esnaf ,avm enflasyonu ile öldürülen çarşı anlayışı nın mağdurudur.. Boş dükkan ve raflar da olmayan müşteri için zaman katletmekte ve boş boş oturmaktadır ..

Asıl işi müteahitlik olup ,bina ve arsa üretenler bol kardeşli ustaların kalitesiz inşaat üretimlerinin karşısında eller yukarı vaziyettedir. Piyasa doygunluğu ve yükselen faizler, müteahit trendini kaçak müteahit trendine dönüştürmek için el oğuşturmaktadır..

İhracatın bel kemiği otomobil satışları varlığını korusa da yabancı alıcıların ,yukselen döviz ile konforlarına ucuz hizmet olmaktadır ..

Batılı Yabancı mülk sahipleri mallarını satarken ,araplasan mülk sahipleri yeni problemleri ile bas ucumuzda beklemektedir..

İran ırak Suriye Yunanistan sınırlarında savaş ihtimalleri ve stresi hem ekonomik hem de sosyal psikoljik travmaların sebebi olarak olumsuzluklara ivme katmaktadır..

BU ŞARTLAR altında seçim gelmiş neyime demeden tüm seçmenler kendi inandıkları doğrultuda siyasetçinin önünü  açmak zorundadır..