Ruh eşimiz var mıdır?

0
1166

Bana göre ruh eşi, zihin, kişilik, bedensel ve manevi anlamda her hangi bir sebepten dolayı bize uygun olan insandır. Fakat ruh eşi her şeyin bir arada olanı, olmayabilir. Çeşitleri vardır.

Bu alandaki çekim gücü; bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal boyutta tutuşturulmuş bir çıra da olabilir.

Aslına bakılırsa tam olarak kimse ruh eşinin nasıl olduğunu kesin bilmiyor. Dilimize doladığımız bu sihirli kelimeyi ” Eyy ruh geldiysen bir sarıl laan, cok yalnızım” dan ayırt etsek te, bir çoğumuz ” Evrene ruh eşimi sipariş ettim” gibi entel olumlama saçmalıklarıyla kendini kandırır.

”Oldu canım! Yanına da bir ayran vereyim mi?”, dememek için bazen kendimi zor tutuyorum, çünkü her şeyde olduğu gibi ruh eşimizi alanımıza alabilmenin de şartları vardır.

Bence tutunulabilinecek ”özel bir insan” olduğu, tek gerçektir. Fakat bir çok ruh eşliliğinin farkına varmak ve bunun için de kişinin öncesinde kendinin farkına varmış olması gerekir. Kendisinin hangi olgunlaşmış boyutta olduğunu ve ruh eşinin nasıl özelliklere sahip olması gerektiğinin en ince detayını bilmelidir.

Şehvetli ve cinsel çekim gücü ve aynı zamanda zihinsel ve ruhsal bir manyetizma, karşı tarafında aynı boyuttaki olgunluk sürecini tamamlamış olmasını öngörür.

Ruh eşlilik çeşitleri;

  1. İkizruhluluk; senin tıpatıp aynısı olan bir ruh
  2. Uyuşmaz ruh eşi; ezzelden tanışıklık olan fakat bu dünyada bir birine uymayan
  3. Yontulmamış pırlanta ruh eşi; henüz bir eşliliğe hazır olmayan
  4. Halen açık görevleri bulunan ruh eşi; geçmiş hayatlardaki ilişkilerindeki karmaları henüz temizlememişler
  5. Uygun ruh eşi; mükemmel gibi duran, tekamül planında farklı büyümek isteyen
  6. Uygun hayat ruh eşi; uygun eşlilik ve manevi bağlantılarında bir artı olanlar
  7. Tanrısal hayat ve ruh eşi; Manevi hayat planını ve bu hayattaki misyonu aynı olan
  8. Ruh ailesinden olanlar; aynı cinsiyete sahip veya kardeşlik duygusu hissedenler

Ruh eşliliğine inanmayanlar da haklı, çünkü sen neye inanırsan evren sana her zaman haklısın der ve onun varlığına inanmadığın birşeyi veya kişiyi, seni haklı çıkartmak için göndermez.

İnananların fakat bir türlü karşılaşamayanların yaptığı yanlışların bir tanesi de, onları saplantılı bir şekilde aramaya çıkmalarıdır. Aslında onu senin bulmasına izin ve onay vermen yukardaki saydığım özellikler doğrultusunda, yeterlidir.

Bir başka ipucu da, onun gelmesininden az öncesi derin bir yalnızlık duygusuna kapılmandır. Fakat unutma ki; o seni bütünlemek için değil, sadece seni desteklemek için gelir.

Istememize rağmen bir türlü gelmek bilmeyen bir ruh eşimiz var ise, önce bizi bundan alıkoyan, seks, ilişki, kendi özümüz, ve ruh eşi hakkındaki çekirdek inançlarımız var mı diye de tespit etmeliyiz.

Sevilmeye layık olduğunu düşünüyor musun?

Sen kendini seviyor musun?

İlişkide olursan, özgürlüğün kısıtlanır mı?

İlişkiye hazır mısın?

Seks senin için bir tabu mu?

En önemlisi de ”sevmek” ne demek biliyor musun? Nasıl sevilir? Sevildiğinde bunu hissedebiliyor musun?, gibi bir çok sorularla senin enerjini tıkayan çekirdek inancını tespit ettirebilirsin….Ön şart kendinizi sevmeniz ve tıpkı sizin gibi, ruh eşinizin de gölge tarafları olabileceğinin bilincinde olarak, onu öyle kabul etmenizdir…

Aşk ve ışığınız daim olsun..

Nagihan Andug