Adliye Personeli “6 Ay Içinde 7 intihar “

0
464

6 Ay İçinde 7 İntihar.
Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Gökhan Özkan “Adalet çalışanı meslektaşlarımızın yaşamına son vermesi ile ilgili intihar vakıalarının derinlemesine araştırılması ve nedenlerinin tespitinin ivedilikle yapılması gerektiğini “belirtti.

Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Özkan,
“Artık bu sessiz çığlığa kulak verin. Yargılamanın vazgeçilmez emektarları olan adalet çalışanları, yoğun iş temposu altında ezilmektedir. Çeşitli nedenlerle son 6 ayda 7 adalet çalışanı yaşamına son vermiştir. Bu intihar vakıalarının derinlemesine araştırılması gerekmektedir. Bu intihar olayları diğer meslektaşlarımızın iş ve özel hayatını olumsuz etkilemektedir. İntihar olaylarının artmasından endişe ediyoruz.” dedi.
Özkan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise “Makamdaki iki süslü objeye, sümene tamah etmedik. Yerimizi hep bildik. Kalemde, bir masası dahi olmayan canlar giderken bir tek bu kadere tamahkar olmadık. Korkmayın ve meslektaşlarınız için ağlayın. Sesinizi yükseltin. Yargı çalışanlarının talepleri klişe gerekçelerle reddedilmesin. Kopyala-yapıştır nedenler çalışanın hayatına mal oluyor. Bunu artık görmek zorundasınız.” dedi.