Bilim Sahasından,Savas sahasına dönüş..

0
429

Eskişehir de katliam yapan üniversite araştırma görevlisi yaptığı bilimsel araştırmalar yerine işlediği cinayetlerle Volkan B.gündeme düştü.

Dekan yardımcısı Mikail Yalçın,Fakulte Sekreteri Fatih Özmutlu ,Araştırma görevlileri, Yasir Armağan ve Serdar Çağlak üniversite de öldürüldü
Eğitim ve bilimsel çalışmaların merkezi üniversitenin savaş alanı gibi katliam alanına dönüşmesi ve bunun fail ve maktullerının bizzat bilim camiasından oluşması olayın vehametini daha da arttırmaktadır.

Nasil olur da yaşamaya, yaşatmaya ve daha iyi şartları oluşturmaya uyarlı insanlar silah taşıyor?Bu silahı nasıl oluyor da birbirine yöneltiyor?

.İnanilmasi güç,dusunulmesi imkansız olay Eskişehir de bir üniversite de ne yazık ki meydana geldi.
Arac icinden Bulundurma ruhsatlı silahını alan katil zanlısı Volkan B.3 yıl önce boşandığı fakat kimlik değiştirmeden hayatlarını devam ettirdiği eşi de olay sonrası gözaltına alındı.

Silahin da 2 şarjör değiştirmek sureti ile 23 el ateş eden katil zanlısı ve eşinin ifadeleri alınıyor.

Salt bir cinayet olarak değerlendirmeden öte anlamlar içeren bu katliamın not edip unutmamak gerekir.

Örgütün çözünürlüğü itiraf ve ihbarların varlığı ile ivme kazanmaktadır .Örgüt bu çözünürlüğe karşı koyma atakları için umut para ve güç gösterisine  şimdi korku aracını da etiketlemiş oldu.

FETÖ suçlamaları ile ortam karışıklıktan menfaat temin etmek isteyenlerin ,yerli model cinayet şekli ve siyasi amaç niteliği taşıma ihtimali ile değerlendirildiğinde bu katliamın salt bir öfke patlaması, olmayacağı gerçeğini  ortaya çıkacaktır..

Sosyal mesajı, ihbar ve isnatlar da kontenjan daraltmak isteyen örgüt korkuyu da mevcut uygulamalarına  eklemis olabilir mi ?Sorusunu akla getirmektedir.

Dün Rus elçilik görevlisini kutsiyetine inandıkları için katledenler ,fahişe hırsız düzenbaz beyanları ile aile babalarını kirletenler,Bugün bir üniversite de,salt işi bilim üretmek olan insanlara karsi katliamı işlemekten geri kalmayacağı ihtimalini de şık olarak ortaya çıkarmaktadır
Ölenlere allahdan rahmet diliyoruz.

Akil ve iman noksanliginin bu tür vahim olayların ilk başlangıç noktası olması sebebi ile cehaletle savaşmak herkesin görevidir.