Hukuk Ögrencisi Ve Akademisyen ..

0
570

Her ne kadar Türkiye üzerinde bomba etkisi yapmasa da içinde acı keder ölüm ve ayrılık olan bir hikaye bomba gibi düştü önümüze…

Annesi babasını öldüren anneannesi cezaevinde kalan ve kardeşi ile birlikte buyumeye çalışan 20 yaşındaki  bir genç kızın zor yaşamından ve yalnızlığından yararlanarak tek taraflı menfaat temin eden bir öğretim görevlisinin hikayesi var…

Öğretim görevlisinin otel odasında biten bir hayat var.Muhtemelen 40 li yaslarda ve iyi bir gelire sahip bu şahıs belki de kızın kolaycı yaklaşımını iyilik perisi görüntüsü ile kendine yontu ..Kizin sefkate olan ihtiyacini sehvetle gideren bir buyuk rolu bilim adamı kisvesinden cikti

Belki de Kimsesiz düzenli geliri olmayan ya da yanında sadece sosyal yardimlasmadan başka katkı saglamayan belki de  dayısının katkıları ile  buyuyen bu yavrucak aslinda yine alin yazisi kurbanlarindan oldu.

Yazı kara olunca ne karanlıkta ne aydınlıkta okunur du..

Başak Alara Karademir, özel bir üniversitede Hukuk Fakültesi’nde okuyordu

.

İddialara göre, Başak Alara Karademir arkadaşları ve üniversiteden iki öğretim üyesiyle birlikte Ankara’ya bir gezi programına katıldı.
23 Mart Günü Ankara’ya giden gezi grubu birçok yeri ziyaret ettikten sonra konakladıkları otele döndü.

BAYGIN HALDE BULUNDU HASTANEYE KALDIRILDI

İddialara göre, 24 Mart gecesi Başak Alara Karademir ile öğretim üyesi Yrd. Doç. Hasan Atilla G. arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmanın Karademir özür dilemek için odasına çekilen Yrd. Doç. Hasan Atilla G.’nin odasına gitti. Bir süre sonra odadan çıkan Hasan Atilla G. tekrar odasına döndüğünde banyoda Karademir’in baygın halde yatarak buldu.

Otel görevlileri tarafından polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. İntihar teşebbüsünde bulunduğu öne sürülen Karademir, kaldırıldığı hastaneden yoğun bakım ünitesine alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri ise öğretim üyesi Hasan Atilla G.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen öğretim üyesi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AKADEMİSYEN AÇIĞA ALINDI

Yaşanan olayla ilgili Başak Alara Karademir’in eğitim gördüğü özel üniversite açıklama yaptı. Olayla ilgili üzüntüsünü belirten üniversite yönetimi, Yrd. Doç. Dr. Hasan Atilla G.’nin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.
Emniyet güçlerinin iddalarla ilgili soruşturması sürüyor.