istanbul Esenyurt da,pompalı dehşeti

0
331

Olay Esenyurt örnek Mahallesın de saat 19.45 sularında 1534,sokak da meydana geldi.İddiaya göre yaklaşık 1 yıl önce araç park etme yüzünden evinin yakınındaki esnafla aralarında husumet bulunan E.P. isimli şahıs ile akşam saatlerinde aynı meseleden dükkanına gittiği esnaf Ercan Ş.arasında tartışma çıktı .Dükkandaki 2 kişiye bıçak çeken F.P.esnaf Ercan Ş. nini araya girmesi ile dukkandan çıktı.

Olayın ardından F.P. nin telefonda Ercan Ş.ye hakaret ve küfür etmesi üzerine bir gurup evinin önünde toplandıgı f.p. ile konuşmak istedi.Bu sırada balkona cıkan F.P. pompalı tüfekle rastgele şahıslara ateş etmeye başladı.Olayda 5 kişi yaralandı .

Durumu gören cevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Mahallede önlem alan özel harekat ve çevik kuvvet polisleri olay yerine kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan Adem K. ile Ercan S nin durumlarının ağır olduğu ögrenilirken  polis ekiplerince şüpheli gözaltına alındı Olayda yaralanan 14 yaşındaki çocuk ”Ateş ettiler bacağımdan yaralandım saçma isabet etti. .Yolda yürüyordum ateş ettiler ,annemin de kafasına isabet etti”dedi.Olay esnasında sokak da olan bir vatandaş ise ”Ben cocugu ittim bir yere saklandım .Eczanenin kapısına vurdularburadakiler,çok ses geldi.Pompalı tüfek sesi vardı.Ekip aracı geldi sonra” dedi.