Avukata vale terörü

0
345

İstanbul Ataşehir’de arkadaşlarıyla birlikte lüks bir restorana giden avukat Selva Özkarakoç, aracının içinde bulunan evraklar nedeniyle vale kullanmak istemedi. Avukat, otomobili park ettikten sonra vale yanına gelerek ‘Aracınızın anahtarını biz görevli valelere verin’ dedi. Selva Özkarakoç, anahtarı vermek istemediğini yineleyince, vale ‘siz bilirsiniz, sonucuna katlanırsınız’ diye karşılık verdi. Özkarakoç, birkaç saat sonra aracına binerek eve gitmek istediğinde ise lastiğinin kesilmiş olduğunu gördü.

iddia ya göre Avukat Selva Özkarakoç,arakadaşları ile Küçükbakkalköy deki lüks bir balık restaurantına gitti.restaurant girişinde henuz ismi ögrenilmeyen bir vale,park etmek için avukatın otomobilinin anahtarını almak istedi.Avuaakt özkarakoç içinde müvekillerıne ait çek senet olduğu için otomobilini valeye vermek istemedi.Avukat aracını park ettıkten sonra vale yanına gelerek ”buraya araç alacağım,buraya park etmeyın ya da aracınızın anahtarını bırakın”dedi.Selva ÖZKARAKOÇ  anahtarı vermek istemeyınce vale ”sız bilirsiniz sonuçlarına katlanırsınız” dedi.
Anahtarını vermmeyen avukat yemek seldiğinde otomobilinin lastiğini kesilmiş halde buldu.
İlk konuşmanın ardından restauranta geçen Avukat özkarakoç,birkaç saat sonra evine gitmek için otomobiline binerek yola çıktı.Kısa bir süre sonra otomobilinin panelinde bir lastiğinin inik olduğu uyarısını fark etti.otomobili park ederek inen avukat sağ arka lastiğim kesilmiş olduğunu fark etti.
özkarakoç restaurantı telefonla arayarak karşısına cıkan kısıye durumu anlattı.Bir süre sonra kendisinin restaurant yetkilisi olduğunu söyleyen bir kişinin kendisini arayarak ”zararlıgınız neyse ödeyeceğizbu konuyu aramızda halledelım karakola gitmeyin”dediğini idda eden Avukat Özkarakoç İçerenköy Polis karakolu na giderek vale ve restaurant işletmecisi hakkında şikayetçi oldu