Türk Dünyasının Göz bebeği MHP 12.Kongresini Yaptı

0
435
MHP’nin 12.olagan kongresi Ankara Spor salonun da yapıldı.
MHP Genel başkan yardımcılarından E.Semıh Yalçın divan başkanlığını yaptı
Bahçeli ,konuşmasına ağır başladı.”12.Olağan Kurultayımıza gelinceye kadar ne kadar kepazelik,skandal,travma varsa maruz kaldık.Hamd olsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık .Oyunları tümden bozduk”dedi .Bahçeli,”Cumhurbaşkanı seçiminde adayımız aksi ve arızi gelişme olmadıktan sonra sayın Recep tayyip Erdoğan dır.Cumhur ittifakı Türkiye Cumhuriyetini kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır.Hiç bir odak ,hiç bir mahfil,hiç bir guruh,hiç bir siyasi düşük,Cumhur ittifakını çatlatamayacaktır” şeklinde konuşmasına devam etti.
MHPde kurultay günü Bahçeli tek aday

”MİLLİ DURUŞ ŞÜHEDAYA VEFA MİLLETE BEKAA ” TEMALI KONGREYE GELENLER YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA KONGRE ALANINA  alındı.Atlı polisler salon dışında güvenlik önlemlerine katkı sağladı

İlk kez kurultay salonunuda genel başkan portresinin olmadıgı sadece kurucu genel başkan başbuğ Alpaslan Türkeş ve TC kurucusu Atatürk portrelerinin yer aldıgı bir salon toplantısı oldu.Bekaa temalı afiş flama ve balonlar salon süsünde yer aldı..”Yüreğin vatan olsun”,”Vatanımız var Olsun”,”MHP’nin sevdası,milletin bekaası ”,”Milliyetçi Hareket ,bekaa için var elbet”,”Milli duruşşühedaya vefa,millete bekaa”pankartları asıldı.

MHPde kurultay günü Bahçeli tek aday

Salonda,MHP  genel başkanı fotografçısı Ayhan Günaydın ın yazdığı 2023 Marşı, Milli Duruş ve Lider devlet Bahçeli adlı parti müzikleri çalındı

Tek liste ve tek aday lı seçim de tüm geçerli oyları alan devlet bahçeli genel başkan seçildi. Böylece Cumhur ittifakında yer alacak ve partiyi 2019 seçimlere ne götürecek yönetim kadroları belirlendi.

MHPde kurultay günü Bahçeli tek aday

Salona girerken diğer parti kongrelerinde yer alan yuksek platform üzerinden salona girmeyi delegenin üstünde yürümem diyerek kabul etmedı ve korıdordan yuruyerek geldi. 

Bozkurt işareti ile tüm salonu selmalarken ocaklı gençlerde bozkurt selamı ile genel başkanlarına selam durdular. 

Gözle görülür şekilde olagan üstü guvenlik tedbirleri vardı. mehteran bölüğnün gösteri kılıçları bile polis noktasına takıldı ve içeri alınmadı. 

MHPde kurultay günü Bahçeli tek aday

12.Olagan kongrenin divan başkanlıgını her defasında değişik isimler üstlenirken bu kere istanbul milletvekili Edip Semih Yalçın üstlendi. Böylece ikinci kez bu görevi yerine getirmiş oldu.

Divan başkanlığı seçmiminin ardından gundem gereği saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.Kuranı Kerim tilavetinden sonra dua okundu.