Timsahçı

0
398
Selfie photo crocodile business man vector portrait illustration on white background. Cartoon crocodile business man, crocodile vector. Selfie shot crocodile businessman. Vector crocodile isolated. Crocodile business man

 

İngiliz Avukat Smith, Alman Avukat Hans ve Türk Avukat Dursun safariye giderler.
Bir nehre geldiklerinde karşıya yayan geçmeleri gerekir. Rehberler der ki:
-”Bu nehirde timsahlar var ve timsahlar yakaladıklarına tecavüz ediyorlar. Tecavüze uğrayanlar da “S” harfini “Ş” olarak konuşuyorlar. Aman dikkat!”.
Av.Smith
-“Bana birşey olmaz, ben güneş batmayan ülkenin adamıyım” diyerek nehre girmiş. Bir timsah gelmiş ve Smith’i almış. Sular dalgalanmış, bulanmış ve Smith karşıya güç-bela geçmiş.
Dursun bağırmış:
-Smith nasılsın?
-Valla noşşun Durşun, iyilik şağlık!
Hans’a sıra gelmiş:
-“Ben üstün Germen soyundanım, bana birşey olmaz” diyerek nehre girmiş. Bir timsah gelmiş ve Hans’ı almış. Sular dalgalanmış, bulanmış ve Hans karşıya güç-bela geçmiş.
Dursun bağırmış:
-Hans nasılsın?
-Valla noşşun Durşun, iyilik şağlık!
Dursun
“ulan ne bok yiyicem” diye kara kara düşünmüş ama yapacak birşey yok. O da nehre girmiş. Bir timsah gelmiş ve Dursun’u almış. Sular dalgalanmış, bulanmış ve Dursun karşıya güç-bela geçmiş. Hans sormuş:
-Durşun naşılşın?
-Valla nossun Hans, iyilik sağlık!
O sırada timsah nehirden çıkmış ve:
-Nerde lan o şerefşiz Durşun
Paylaş
Önceki İçerikTemyiz hakkı
Sonraki İçerikCizvit papaz Türevi
3C Hukuk Dergisi
AKTÜEL HUKUK DERGİSİ.. Yaşamın içinden, yaşamın üstünden,, görünen yüz-görünmeyen yüz, gerçekleri-zahiri gerçekleri önünüze sunmaktır..