Dolandırıcılar Şimdi de Avukat Kimliği Kullanıyorlar

0
416

Kendilerini hakım savcı polis olarak tanıtıp daha sonra aranılan şahsın örgüt baglantısı olduğundan bahsederek uzun surelı telefonda tutup düşünmesine fırsat vermeden oldu bitti ile parasını almaya calışan dolandırıcılar şimdi de kendilerini avukat olarak tanıtıyorlar..

Bazen kaza parası bazen de borç kapama adı altında vatandaşı yanıltarak haksız kazanc temin ediyorlar.

Ölümlü ve sakat kalınmalı kaza sonucunda ,dolandırıcılar Yakınlarına ait sigorta şirketinden para alacaklarından bahsederek kişilerin vekaletini ve parasını almaktadırlar..Dolandırıcılar parayı alsalar bile vermeyerek ya da cüzi bir kısmını vererek bu sucu işlemektedirler..Arada iş takibi için vekalet de cıkarıldıgı için kamu davası açılamamakta ve suçlular ellerini kollarını sallayarak aramızda gezmektedirler.

Hatta bazıları telefon dolandırıcılıgın da haklarında açılmış takip dosyası olduğunu ve bunu halledeceklerini söyleyerek bir kac yüz liralık harc ve masrafları talep etmekte daha sonra da havale işlemi gerçekleşince kayıplara karışmaktadırlar.

Profesyonelce kurulan düzenekte hayali kişiler gerçek avukat ismi ve sicillerini kullanarak da vatandaşı yanıltmaktadırlar.

Bu tür davranışlara vatandaşı tevessül etmemesi bizzat TC KİMLİK NUMARALARI İLE  dosyalarının olup olmadıgını arastırabilecekleri gibi zaruri hallerde avukat yardımını verecek bir çok hukuk ofisini de ziyaret edebilirler..