”Önce Öldürdü,Sonra kayıp ”dedi

0
395

Altınordu ilçesi Oğmaca Mahallesi’nde yaşayan evli ve 4 çocuk annesi Birsen Karadeniz, oğlu Talip ile birlikte geçen 18 Ocak’ta İlçe jandarma Komutanlığı’na giderek eşi Tuncay Karadeniz için kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma, yaptığı çalışmayla Tuncay Karadeniz’in cinayete kurban gittiğini ortaya çıkardı. Evde bulunan bir damla kan izinden yola çıkarak evi ve çevresini didik didik arayan jandarma, Tuncay Karadeniz’in cesedini 100 metre uzaklıktaki fındık bahçesinde, bir çukurda buldu.

Bunun üzerine anne ile oğlu gözaltına alındı. Birsen Karadeniz emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf etti. Karadeniz, uzun süreden beri kendisine şiddet uyuguladığını öne sürdüğü eşi Tuncay Karadeniz’i çıkan kavga sırasında başına odunlu vurup öldürdüğünü söyledi. Birsen Karadeniz, daha sonra oğlu Talip’in de yardımıyla cesedi fındık bahçesine götürüp, çukura attıklarını belirtti

Sürekli şiddete maruz kalan şüpheli kadın mahkemeden aldıgı koruma kararına ragmen hayatı cekılmez hale getiren eşini öldürdüğünü itiraf etti.

Şiddet ve cehalet kararan hayatlara yenisini eklemekten çekinmiyor..kanundan yardım isteyenler eksik düzenlemeler sebebi ve bireylerin ekonomik yönden bagımsız olmamaları ,ayrı yaşam şeklindeki koruma kararlarına ragmen mahkeme ilamlarını etkisizleştirip bu tarz cinayetlerin önüne geçilmez hale getiriyor..

Oysa magdur olan eşin aynı evde kalmak istese bile ekonomik yönden bagımlılık hali diğer eşin onun üzerinde tahakkumu sonucunu doğuruyor. Sabırları zaten tükendiği  için adliye koridorlarına gelerek birbirleri aleyhıne KORUMA KARARI  isteyen eşlerin en azından bir süreliğine de olsa koruma kararlarının ifa edildiği ve ekonomik yönden bagımsız olamayan kadının yaşam idamesini sağlayabildiği butik evlerle donatılmış kampusler bu ihtiyacı karşılayacak ve en azından bu konu içeriğinde bir kısım ölümlerin ve mapusların önüne geçecektir.

Paylaş
Önceki İçerikFaşistler Olmasa…
Sonraki İçerikSağlık için bütçe artış talebi ingilizleri ayağa kaldırdı
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.