Faşistler Olmasa…

0
420

Demokratik gibi gözüken ülkelerde an gelir artık liderlerinin söyleyeceği doğru gibi gözüken yalan söz kalmaz..Yakan söz kalır.Artık her söyledikleri bir zalimlik örneği her yaptıkları bir mazlum adayı çıkarır.

Her faşist lider bir seçim ürünü olarak ortaya cıkmış ve uygulamaları ile keyfiyetin dayanılmaz hafifliği altında kalarak gerek kendileri gerekse içinden çıktığı toplumlar ezilmiştir.
Baslangıc asamasın da yalandan da olsa acılım örneklerı yatırım uygulamaları hazza varan muktedir olma duygusu yaşatır.Ve ardından  muktedırlığı yitirme korkusu uygulamada farklılık olusturmaya sebep olur.

Özgürlük ve seçme yeterliğini arttıran kurallar bir bakmıssınız, dogrudan YASAKLAR-KISITLAMALAR şekline dönüşür.

Öyle bir eşitsizlik yaratılır ki muktedirin baglı olduğu guruplara hukuk işlemezken dışardakı gurupların amansız duşmanı birden bıre hukuk olur .Hukuksuzluklara hukuk meşruyet aracı olarak kullanılır. Keyfi uygulamalar ve adalet nidaları ,HAK ARAYISINI TETİKLER VE BİZZAT diktatör hak doğumu olarak, topluma  kurban verilir…
Onun hayatı boyunca yaptığı en kutsal davranış ,ölümü ile hak dogumuna vesile olması olmuştur…
Hitler-Mussoloni-Franco-çavuşesku uygulamaları ile VARLIKLARININ SONU İLE DEMOKRASİNİN YILMAZ DOĞURUCUSU olmuşlardır..

İnsanlık olarak onların ölümüne ve yasarken yaptıkları ,insanlık dışı uygulamalara cok şey borçluyuz.Sahip olduğumuz hakları sonuna kadar savunma inancını onlara borçluyuz.
Yaşam hakkının kutsallığına ,fikir hürriyetinin inanılmazlığına ,mülkiyet hakkının dokunulmazlığına devletin durması gerektiği noktaların farklılığına inanın onlar olmasaydı ,varamazdık..
Cahilin bile dokunulmaz bag sınırı vardır .onun bir ağacına dokundugunda gidip mahkemeye vermez .Çekip vurur..Köylünün vermediği su parası ,kuyusundan cektiği suya atık parası harman yerinin büyükşehir arsası olması hali artık onunda dokunulur olduğu ve hukuk olmadıgında ne kadar zarar göreceğini sen anlatmasan da o anlar..
Cehennemde cok Yaşa HİTLER..KOMŞUN MUSSOLONİ VE DİĞER İNSANLIK DÜŞMANI,VARLIK ve zenginlik dostu faşist liderler olsun….Allah size orada geçim kolaylıgı versin de diğer cehennem sakınlerine +1 zarar vermeyin

Paylaş
Önceki İçerikİstanbul ,Yabancılaştırır
Sonraki İçerik”Önce Öldürdü,Sonra kayıp ”dedi
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.