İki Yanlış,Bir Doğru Etmez

0
537

Muğla’nın Milas İlçesinde 2 yıldan beri beraber yaşayan çift ölümde de ayrılmadı .

Evliliklerin kağıttan kuleler gibi ilk ruzgar da çatırdadığı günümüzde ayrılması da ,yükümlülüğü de kolay olan evlılık dışı ilişkiler normal olmayan yollarla sonlanması da artık kacınılmaz gözüküyor.

Her kolaylık da bir zorluk var..İlk evliliğinde kişilerin kendi eşlerine gösteremediği tahammulu beraber yaşadıkları kişilere karşı acık cek gibi kullanması onlarında bu çek istediği yerde bozdurması haline bile onay  verenler iş ayrılığa gelince tetiğe basmaktan cekinmiyorlar..

Bu dengesiz hallerin varlığı değer yoksunluğundan değil mukayese yeteneği olmamasından kaynaklandıgı aşikar. Bu konuda sosyal terapi okullarının ,belediyeler  nezdinde acılarak TAHAMMUL SINIRI VE mukayese YETENEĞİNİ  karşılaştırmalı olarak ögretibilmelidir.

Yoksa bu kadın yada erkek cınayetleri SÜRGİT  devam edecektir.Kural basit ,”Gösterdiğim musamahalara ragmen benim değilsen kara toprağınsın”

Milas daki olayda ayakları üzerinde durmaya calışan emlakcı maktul Şükran AYRIKISA   nın başına gelmiştir.

Milas’da  inşaat ustası Mustafa TEKTAŞ  soy ismi gibi dün sabah  yaşarken,mukayese yeteneğini yitirerek  bugün mezarlıktaki gibi geçekten  tektaşa dönüştü.

Dün saat 11.00 sıralarında, ididaya göre, 2 yıldır birlikte yaşadığı Bodrum’da emlakçı Şükran AYRIKISA yı konuşmak için Koru Mahallesi’ndeki evine çağırdı. İkili arasında tartışma çıktı. Tektaş, yan odadan tüfeğini alıp Ayrıkısa’ya doğrultu. Tektaş, panikle kaçmaya çalışan kadını vurdu.

Ayrıkısa, sırtına isabet eden saçmalarla kanlar içinde yere yığıldı. Tektaş, ardından aynı tüfeği çenesini altına dayayıp, bir kez daha tetiğe dokundu. Silah sesini duyarak eve gelen komşuları, Tektaş ve Ayrıkısa’yı salonda kanlar içinde bulup, durumu 112 Acil Servis ve jandarmaya bildirdi.

Ayrılmak isteyen sevgilisini çağırdı, dehşet saçtı

Sağlık ekipleri Tektaş ve Ayrıkısa’nın öldüklerini belirledi. Jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından ikilinin cesetleri, kesin ölüm nedenlerinin tespiti için otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma 4 kişinin ifadesine başvurdu.

Komşuları, ilk eşinden bir çocuğu bulunan Şükran Ayrıkısa’nın ailesinin Mustafa Tektaş ile birlikteliğini onaylamaması nedeniyle ayrılmak istediğini bu nedenle aralarında sık sık tartıştıklarını öne sürdü.