Dana Bank,Bana Bak…Çiftlik bankası….

0
806

Olmaya cıhanda bir sıra saadet zinciri ,hepsi mutluluktan patlaya,mutlu olmayanları da çarptığı ile çatlata..
Günümüzde artık çalışıldıgı için  beğenilmeyen işler..

Sadece müdür koltuğundan çalışma istemleri…

Kolay yoldan paraya ulaşma isteğinin ve bu isteğin dahil olmadıgı yaş gurubu yok..
Adam 80 de tek ayak la gidiyor diğeri de  cukurda düştü düşecek hala paranın peşinde
Geride bırakacağı eserim diyebileceği bir nesil yok . Çocuklara da Parayı allah belletmiş..Boynuz kulağı geçer misali böylelerinin Tabutu bile kimsesizler mezarlığına kaldırılır.
Veled daha beş yaşında parayı vermezsen elini öpmüyor verdiğin parayı beğenmiyor.
Kadın elinde hamuru vardı şimdi mürekkep izi ama hırs ile geride bıraktığı harsı artık para da onda allah..
Allah sonumuzu hayır etsin derken..

Unutulmaz TİTAN ZİNCİRİ…

Kafe Benzeri seks gücünü arttırdığı iddia edilen bilinmez içecek türlerine ait satış zinciri..

Güya doğadan elde edilmiş ,Amerikan Endüstrisi ürünleri ile ambalajı yenen Mars yiyeceği benzeri türedi çeşitlere ait satış zincileri …

Temizlik-koku derken bunların satışı için oluştulan zincirler ve beynimizin kıskançlık merkezini ortadan kaldırarak domuzlaştıran GDO lu diğer  YİYECEKLERE ait satış zincirleri ….

Hepsinde oluşturulan zincirin tek merkezi ,deveyi hamudu ile götürürken,sıyrık kısmını da aracılık yapan kelle başlarına pay olarak veriliyor.

Bunların vergisel denetimi var mı?

Kendi firmalarının hazırladıkları raporlar dışında ülkemizin TÜBİTAK gibi bilimsel kuruluşlarından ya da üniversitelerin laboratuvarlarından alınmış raporları var mı?,Bilinmez… Ama ”dünya dokuz kulplu kazan tut bir ucundan sende kazan ”mısalı HAYALLER pazarlanıyor.Sonra da ”Ben yedim sen de  ye kazığı” seklıne dönüşen modeller ile en yakın arkadaşına kazık atan  doğrudan satış ile hileli kazançlar dönemi yaşıyoruz.
GELELİM ÇİFTLİK BANKASI na
Çiftçiye ne olmuş ki sen lüks semtindeki evinde otururken  kazanasın?Anadolu da yaşayan herkes bilir ”Çiftçi ölmüş de karnından buldır çıkmış”..(olmayan üründen dolayı seneye olur inşallah ümit içeriği )

Hesap Ortada…
Bir inek 3 günde bir çuval yem yiyor.Bir çuval yem 60 TL (en ucuzundan)Ay sonuna geldiğinde 100 dönüm tarlan ve hazırladığın silajın yoksa 10 çuval yem eder.Ayda 600 TL hadi çık işin içinden…

Sene sonu kurban da keseceğim desen 7,200 TL sadece yem masrafın var Asgari ücretten de hanımın baktığın varsay 12×1400 TL 60 HAYVANIN OLACAK Kİ kara gecesin.. Köyde adam dört hayvanla tum seneyi geçirmeye çalışırken ,ekmeğe bandırılmış çayla kahvaltı yaparken sen üç kağıtçılara kanıp paranı kaptırıyorsan ,dana büyürse ÖKÜZ olur ama o çiftlikte bir öküz daha var,unutma.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, artan şikayetler üzerine hayali reklam ve çitlik resimleri ile tüketiciyi  yanıltarak saadet zincirinden nemalanan şirket hakkında İNCELEME BAŞLATTI….

Sistem hakkında bir uyarı da Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu’ndan geldi. Ağaoğlu, “Tüketicilere şunu sormak istiyorum: Bir koyup 3 almaya heveslenmeyin. Bu ülkede her kazancın bir vergisi var. Sen kazancını nasıl belgeleyeceksin, vergiyi nasıl vereceksin? Bu işte bir bit yeniği var” dedİ. Tüketici Yasası’nın 80. Maddesine göre piramit satış sisteminin yasak olduğuna dikkati çeken Ağaoğlu, vatandaşların boş hayallere kapılarak paralarını kaptırmamalarını istedi. Ağaoğlu, “Bu tür satış işlemlerine girişenler örtülü olarak da yapsalar, yani bir mal alıp satıyor gibi davransalar bile Türk Ceza Yasası’nın ilgili hükümlerine göre dolandırıcılıktan yargılanırlar” ifadelerini kullANDI.
Bu arada Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın haklarında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunması konusunda sessiz kaldı.