Elbise Davası

0
371

 

Maçka Demokrasi Parkı’nda güvenlik görevlisi Savaş İlter , “kıyafetinin uygunsuz olduğunu” söyleyerek Çağla Köse’yi parktan çıkarmak istemişti. Ve Olaymahalle baskısı seklınde basına yansıyınca gündem de  bomba gibi patlamıştı.

Yıllar sdonra bu haberleri okuyacak yetişkin ve yetkin nesiller gerçek mi komedi mi olduğunu algılamada zorluk çekecekler ve daha sonra daböyle bir haberin komedi amaçlı olarak toplumsal rahatlama aracı olarak kullanıldığını düşünecekler…

Güvenlik görevlisi  kıyafeti gerekçe gösterip ,genç kadını parktan çıkarılmak istenmişti…

Hakim karşısın da Güvenlik görevlisi İlter Çağla Köse’ye, “Böyle geziyorsunuz sonra tecavüze uğrayınca güvenlik bizi koruyamadı diyorsunuz” demişti.

Her ikisi de birbirinden şikayetçi oldu.

Yaşanan olayın ardından güvenlik görevlisi Savaş İlter açığa alınmış, Köse ise güvenlik görevlisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Karşılıklı suç duyurusunun ardından İlter hakkında, “hakaret” Köse hakkında ise, “kamu görevlisine hakaret” suçundan dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşması  İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davaya müşteki sanıklar Çağla Köse ve güvenlik görevlisi Savaş İlter katıldı.

Her ikisi de avukatları aracılığı ile savunma yapacaklarını söyleyerek duruşma bir başka güne tehir edildi.