401 Numaradaki Cinayet

0
409

Kadın saf olunca model olmak isteyeni kandırmak kolay olur.

Kendini manken ajansı sahibi olarak tanıtan maktul iddialara göre yüzlerce kadını para şantaj ve hile ile kandırıp birlikte olmaya zorlamış ve daha sonra kandırıldıklarını anlayan iki kadının 401 numaralı otel odasında beraber işledikleri iddia olunan cinayete kurban gitmiştir.

Kendisini manken ajansı sahibi olarak tanıtıp para karşılığında kadınların fotoğrafını çektiği ve bu kadınlara cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen C. P.nın bir otelin 401 nolu odasında, D.D. ve G. Ş. adlı iki kadın tarafından öldürüldüğü iddiasına ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar ,cezaevinden getirilirken avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada savunması sorulan sanık G, Ş. sadece maktul C. P.’yı bulmak istediğini belirterek, öldürme amacı olmadığını söyledi. Olay sırasında biber gazından daha çok maktul C. P nın darplarına maruz kaldığını kaydeden sanık, “Gazdan dolayı öksüremedim bile. Her şey bir anda oldu. Olaydan sonra maktül C. numara yapıyor sandım” dedi.

  1. Ş.’ın avukatı, müvekkilinin diğer sanık tarafından kandırıldığını savunarak, “Sanık D. güya müvekkilime yardımcı olsun diye tehdit içerikli mesajlar yazmış. Psikolojik baskılar yapmıştır. Hatta bir mesajında ‘Öldürmek için can atardım, bana güven, ben devlet memuruyum. İçine sinmezse paranı veririm. Uçak biletini ve otel masrafını ben karşılarım. Yeterki gel’ demiştir. Bu mesajlar Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda da bulunmaktadır. Müvekkilim bu konuşmalarla tehdit ve şantaja maruz kalmıştır. Her şekilde müvekkilim oltanın ucuna takılmıştır. Kim bilir bunun arkasında ne tehdit ve blöfler vardır. Müvekkilim sadece ölen kişi tarafından değil sanık D. D. tarafından da kandırılmıştır. Bu sebeple serbest bırakılıp tahliyesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

D.D savunmasında ‘’bizim gibi bir sürü mağdur kadın vardı.’’dedi., “sürekli tehdit ve şantajlarda bulunuyordu.Ömrümün geri kalanında bu tehditlerle yaşamak istemezdim. Bizim gibi bir sürü mağdur kadın vardı. Ben sadece vurmak istedim, o bana saldırdı. Durum ortada. Maalesef evladımı göremiyor durumdayım. Adamı öldürmek istesem ambulansı neden çağırayım? G.de  mağdurdu. Sonuçta onun da çıplak fotoğrafları vardı” ifadelerini kullanarak tahliyesini istedi.

MAHKEME REDDETTİ

Sanıkların tahliye taleplerinin  ardından görüşü sorulan duruşma savcısı, sanık G. Ş.’ın tahliyesine, D. D.’in ise tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu iki sanığın da tahliye talebini reddederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı Şubat ayına erteledi.

 

İDDİANAME

iddianamede, 2 kadının, fikir birliği içinde planlı bir şekilde hareket etmesi, MAKTÜLÜN YARALARININ  öldürücü nitelikte olması nedeniyle kasten öldürme suçunu işledikleri belirtildi. 2 kadının kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve yağma suçları amacıyla hareket ettiklerinden meşru hukuki bir zeminde bulunmadıklarından meşru müdafaa hükümlerinin uygulanamayacağı belirtildi. Ancak savcı ‘haksız tahrik’ indirimi istedi. Müebbet hapisleri istenen 2 kadın, tahrik indiriminden faydalanırsa 12-18 yıl arasında hapse çarptırılacak.