Muş’da Kışında Yüzersin

0
413

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Muş‘a yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu, kışın sert geçtiği ilde yüzmek isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Bakanlığın 5 milyon lira harcayarak il merkezinde yaptırdığı yarı olimpik yüzme havuzunda vatandaşlar kışın da yüzmenin keyfini yaşıyor.

Haftanın 6 günü hizmet veren havuzdan çocuk, engelli, kadın ve erkekler belirli saatlerde faydalanırken, yüzme bilmeyenlere de haftanın 4 günü eğitim veriliyor.

Havuz bütün kesime hitap ediyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, yaptığı açıklamada, yüzme havuzunun kışın da hizmet verdiğini anlattı.

“İlimiz, bölgenin en soğuk ve sert kış iklimine sahip illerden biri. Biz de bu soğuk havalarda vatandaşlarımıza yarı olimpik yüzme havuzunu açtık.” diyen Kardaş, havuzun hem yazın hem de kışın hizmet verdiğini belirtti.

Kardaş, “Vatandaşlarımız büyük rağbet gösteriyor. Havuzumuz bütün kesime hitap etmektedir. Donanımlarımız yeterli. Biz vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Tüm bölgede devlet arı gibi çalışıyor Batman da yaklaşık 100 dönüm arazi üzerinde inşaası tamamlamak üzere olimpik yüzme havuzu futbol antrenman sahaları ve stadyumları ile yaşanası şehirler,ucuz hayat ile yaşanası iller arasında yer almaya devam ediyor