“Hadi gel köyümüze geri dönelim “

0
447
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “İnsanımıza geri göçü yaşatacağız. Kısa zamanda, ‘Hadi kalkın köyümüze geri dönelim’ bu olacak çünkü bizler sizleri seviyoruz.” dedi.

Kentteki temasları kapsamında Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Yem Merkezi’ni ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, atölyeleri gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra AK Parti Ardahan İl Başkanlığını ziyaret eden Fakıbaba, hayvancılığın bölgede devam etmesi için gayret göstereceklerini söyledi.

Gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Fakıbaba, “Bizim gerçekten davamız Türkiye, ülkemiz ve insanımız. İnsanımızın refahını artırmak istiyoruz. Daha mutlu bir ülkede yaşatabilmek için çalışıyoruz. Ayrım yapmadan. Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı çünkü hepimiz farklıyız ama bu farklılıklarımız zenginliktir. Bu farklılıkların zenginlik oluşturduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu bağlamda inşallah el ele vereceğiz.” diye konuştu.

“Kudüs Filistin’indir”

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına da değinen Fakıbaba, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bakın birisi çıkmış ne olduğu belirsiz, hukuka aykırı, yani ne deseniz yeridir. Tamamen ahlaksızca. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyor. Ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir kişi çıkmış diyor ki ‘Kudüs İsrail’indir’, hayır. Kudüs Filistin’indir. Kudüs bütün insanlığındır. Kudüs Müslümanlığın önemli merkezidir. İnşallah bu karardan en sonunda nasıl vazgeçeceklerini onlar kendileri karar vereceklerdir. Hukuk yönünden kesinlikle kabul edilmeyecek. Ne olduğu belirsiz bir kişinin söylemiyle bunun gerçekleşmeyeceğinden bütün Müslümanlar emin. Bu bağlamda bizim birlik beraberliğe ihtiyacımız var.”

Sosyal Eresyon ve kokuşmuşluğun en baş sebeplerinden birisi gözlerdir

Yeni geldiği yerde üzerinde aile ve cevre baskısını daha az hissedenler, özgürleşme yi terbiyesizleşme olarak anlayınca suç içerikli eylemlerin daha da arttığı sosyal bir gerçektir

Bu sebeple köye dönüş özlemi aslında salt bir özlemin giderilmesi değil taşları yerinden oynamış toplumun taşlarının yerine oturmasıdır