Milli Eğitim de Cinsel İstismarcı olursa…

0
376

Milli Egitim Bakanlıgına baglı yatılı kurumlarda kı yanlış uygulamalar psikolojık rahatsızlıgı olan cocuk ıstısmarcısı bır kısım okul calısanlarının ekmegine yag sürüyor

-Kız erkek cocuklarının aynı bına ıcınde farklı katlar da farklı gırısı de olsa barınması

-Erkek ogretmenlerın kızlar yurdunda  yonetıcı olarak atanması-nobetcı olarak bırakılması

-Kamera sıstemının merkezı olmayıp biizat yine okul yonetımı ınsıyatıfınde bırakılması

-Kurum ıcı sorusturmanın dayanışma havası yada ıyı nıyetlı yapmamıstır gudusu ıle koruma kaygısı ile yürütülmesi kuralları uygulanmaz hale getırıyor.

-son olarak da hademe nın ogrencılerle beraber Adıyaman-gerger de barınmasına okul yönetimce izin verilmesi yeni ve sürekli bir istismar olayı nı daha karşımıza cıktı

Adıyaman Gerger Imam hatıp Lısesın de Mehmet Sait G., Kasım 2013-Şubat 2015 tarihleri arasında kesintisiz biçimde lise binasının üçüncü katında yer alan pansiyonda öğrencilerle birlikte kaldı. Yasak olmasına rağmen öğrencilerle aynı yatakhaneleri paylaştı. Hatta geceleri kimi öğrencilerin yanına yatarak veya hafta sonları temizlik gerekçesiyle yurdu boşalttırıp birlikte olacağı çocukları yurtta alıkoyarak, istismarda bulundu.

Gerger İmam Hatip Lisesi’nde hizmetli olarak görev yapan Mehmet Sait G.’nin 2013-2016 yıllarında 18 çocuğu istismar etmesi ve 15 yaşından küçük iki çocuğa tecavüz etmesine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu’nca hazırlanan rapor dava dosyasına girdi. Rapora göre Mehmet Sait G., 2012’de Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne atandı ve 14 Ekim 2016’ya kadar bu görevde kaldı.

Bazı çocuklara ise kaloriferi yakma bahanesiyle kazan dairesine indirerek tecavüz etti. Şubat 2015’te tek tek ya da birkaç kişilik gruplar halinde eve götürdüğü öğrencilere tecavüz etti. 12-17 yaşlarındaki çocukların birbirleriyle akraba ya da aynı köyden oldukları saptandı. Bu süreç boyunca öğrencileri elle taciz ettiği, porno film izlemeye mecbur bıraktığı, sigaraya alıştırdığı, tehdit ettiği ve dövdüğü anlaşıldı.