Yalan Değilse Federal Hapishane de

0
412

New york Güney Bölgesi Bassavcılığı 6 gündür haber alınamayan ıran asılı işadamı Reza Zarrab ın federal hapishanede  tutukluluk hainin sürdüğünü açıkladı .Bu konu ile ilgili Türk avukatının muracaatı ıle ortaya cıkan ortadan kaybolma hali üzerine Türkiye Cumhuriyeti hükümeti nota vermişti.

ABD  hükümeti tarafından İran a uygulanan ambargoyu delme ,banka sahtekarlıgı,kara para aklama,Abd yasalarını delmek için işbirliği yapıp komplo kurma  gibi suclardan tutuklanan Zarrab New yokr da tutuklu olarak bulunuyordu.Federal Hapishane büro kayıtlarında 11 Kasım da serbest gözüktüğüe dair bilginin doğru olmadıgı  27 Kasım da da duruşmasının yapılacağını Bassavcılık bildirdi.

 

Paylaş
Önceki İçerikKadın Mahkum …
Sonraki İçerikTBB Başkanı ”Yargı siyasi mudaheleye acık” dedi
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.