Cepsiz de Güzelsin Fahriye Abla

0
679

Elinde son model akıllı ama akıldan edici telefon ile öyle ciddi ilgileniyordu ki zannedersin çay molasında olan çöpleri boşaltacak olan kat görevlisi değil de işyerinin genel müdürü pozu ile gözünü bile kırpmadan telefonuna sadakatla baglı kimse idi.

Veba ortacağ avrupasında nufusun  1/3 ünü ortadan kaldırmıştı. Bulaşıcı ve kara ölüm adıyla anılan bir hastalık Veba… Birçok hastanın teşhisi koyamadığı ve önemsemediği gizliden vücudu saran bir mikrop ne olduğunu anlamadan tedavinin mümkünsüz olduğu bir durum…

Yayılmacılık ve gizlilik  bu mıkrobun yöntemi tıpkı su an kullanımı ıle cok faydalı gıbı gözukse de hayatın her anında yanımızda bulunarak stres topuna dönduren ve gizliden gizliye insanlıgımızı elden alan cep telefon gibi..İnsaın gitmesi insanlığını gitmesi yanında sevap kalır.

İnsan zihnini donuklaştıran  ve yenı nesılı aptallaştırarak ve sorumsuzlaştırarak yapay zekaya yer acan pozisyonu ile cep yenı neslın vebasıdır

Kolayca bilgi erişimi dedikleri şey bilinmezlıkdeki doğru ve yanlışın aynı anda dogru gıbı kabul edılmesı ıle bilgi kirliliği doğrunun tahtını yaralarken yanlışın da doğru kabul edılmesı ıle  krallıga hiç bu kadar yaklaşmamıştı.

2/3 yaşındaki cocukları n elınde oyuncak gını oynarken duygu yoksunu ve ıletışım sakadı cocuk yetiştirdiğini bilmeyen anne/baba ,sadece sağ sol yön tuşları ıle oynayan cocugun oynaması ıle böburlenıyordu .

70 lik azgın Nuri Amca Brad pitt profil resmi ile mutluluğu yakalayamamış yalnız kalp fahriye abla Emanuuella profılı ıle de yenı hastalıga maruz kaldıgının farkında olmadan son dörluklte mutluluk mucadelesı rolu yapıyordu.

Profil resimlerine baktıgınızda bu kadar guzel kız ve erkek profilinin oldugu toplumda bu çırkeınler de nereden geldı diye düşünmemek için yaapay zeka nın ilkel halınde olmak gerek.

Yaslı teyze sokakda yürürken aapağa tamir için acılmış kanalıazasyon kapagından içeri düştüğünde cep telefonuna daha cok zaman ayıracağı bir 6 aylık zaman dilimi kazandıgına belkı de içten içe sevinmiştir.

İş makınasının ralli aracı gibi kullanan mahalenın hasarı cocugu  ölüm makinasını kullanırken bır de begen tusuna basıyor ya muhteşem .Ama kırmızı ısıktan gecerken 80 lik teycenın bacaklarına 100 tonluk aracı ıle bastıgında da ıs ısten gecmış olur.

Kerestecının yanında uzun zamandan berı ıs bulamadıgı ıcın ısıne sarılacagına cep telefonuna sarıaln Huseyın elını hızara kaptırdıgındada hem kendını hem ısverenı yaktıgının farkında değildir.

Santral görevlısı kafasını kaldırmadan cepten ilgisi çekse işi ile ilgilenecek bu halı ıle bırak telefon baglamayı ımdat cagrısı gelse dunya yıkılsa umurunda değil

Nokta nöbeti yapan polisin bir elinde silah öbüründe cep telefonu ıle ılgısını görınce de yaptıgı ısın cıddı bır ıs olmadıgını anlıyorsun

Ama en acı olanı da heyet halınde kı mahkemede  yenı uyenın masa altı cep telefonu ıle ılgısı ıdı Ağlanacak halımıze gulme resmımızdı

Paylaş
Önceki İçerik” Ithal damat “
Sonraki İçerikLviv
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.