Kudbettin Kaya cinayeti İle ilgili İstanbul Barosu Acıklaması

0
445

İstanbul Barosu, avukat Kudbedin Kaya cinayetinin aydınlatılmasını istedi.

İstanbul Barosu, menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden avukat Kudbedin Kaya cinayetinin aydınlatılmasını istedi.

İstanbul Barosu’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;

Kudbedin Kaya Cinayeti Aydınlatılmalıdır

Bir meslektaşımızı daha kaybettik.

Avukat olduğu için, avukatlık yaptığı için öldürülmek, saldırıya uğramak, mesleğimizin bir türlü anlaşılamamış olmasının sonucudur.

Taraflardan birisinin hakkını aramanın, diğer taraf için “düşmanlık” hissi yaratabilmesi, savunma hakkının yargı dünyasında hak ettiği etkinlik noktasında olmamasının sonucudur.

Meslektaşımız, katledilmesinden önce ciddi tehditler almıştır. Üstelik bunu bizzat kendisi ifade etmiştir. Buna rağmen katilin cinayetten sonra kaçabilmiş olması, şimdi güvenlik güçlerine özel bir sorumluluk yüklemelidir. İstanbul Barosu olarak, bu soruşturmayı özel olarak takip etmekte olduğumuzu ve bu hassasiyetimizi sürdüreceğimizi ilan ediyoruz.

Tüm meslektaşlarımıza ve Av. Kudbedin Kaya’nın ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Allah rahmet eylesin.

İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI

Paylaş
Önceki İçerikAvcılar’da korkunç Cinayet
Sonraki İçerikDiyarbakır’da Hücre Evine Baskın
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.