Edip Uğur Gidince Kurban Kesti

0
517

Balıkesir Celepler Odası Başkanı, Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifası sonrası adak kurbanı kesti.

Balıkesir’de vatandaşlar cuma namazı çıkışı ilginç bir olaya şahit oldu. Tarihi Zağnos Paşa Camii’nin önünde kamyon içinde getirilen dananın başında toplanan vatandaşlar önce olup biteni anlamaya çalıştı.

Balıkesir Celepler Odası Başkanı İsmail Balaban ve kardeşi İsa Balaban ise danayı neden getirdiklerini anlattı. ‘Adağımız vardı, kabul oldu elhamdülillah’ diyerek söze başlayan Başkan Balaban, “Bizim burada bir mekanımız vardı. Mekanımızı paldır küldür başımıza yıktılar. Biz bu durumda mağdur olduğumuzu anlattık. Bunların gözleri ve gönülleri yüksekte olduğundan bizi dinlemediler. Halkın sesine kulak vermediler. Garip insanlarız, namusumuzla ekmek kazanmak istedik. Mekanımızı yıktılar. Biz de mekanımız yıkıldığında adak adadık. Bugün, o gün.

Çok mutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanım gereğini yaptı. Allah ondan binlerce kez razı olsun. Bugün cuma, cuma namazının yüzü suyu hürmetine, kılınan namazların, edilen duaların yüzü suyu hürmetine Allah ona uzun ömürler versin. Balıkesir’in sesine kulak verdi, Allah ondan razı olsun” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikAman Allahım
Sonraki İçerikTaşhiyecilere 31 Yıl
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.