Bursa Duruşmalara Girmiyor

0
418

Bursa Barosu’na bağlı avukatlar haklarını savunmak adına cübbeleriyle yürüyüş eylemi yaptı.

Bursa Barosu, özellikle Bursa’da son 4 ayda 4 avukata saldırı olayının ardından, savunma ve dolaylı olarak yargı güvenliğine dikkat çekmek amacıyla yürüyüş eylemi yaptı.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, bugün (3 Kasım 2017 Cuma), zorunlu müdafilik dışında duruşmalara girmeyeceklerini, saat 11.30’da da Bursa Adalet Sarayı önünden Kent Meydanı’na kadar yürüyeceklerini açıklamıştı. Altun şunları söyledi:

“Avukatlara yönelik saldırılar her geçen gün artıyor ve meslektaşlarımızın görev yaptıkları yerlerde güven ortamı giderek tükeniyor. Yargının olmazsa olmazı savunmanın, dolayısıyla yargının gördüğü zararın boyutları da telafisi imkansız boyutlara ulaştı. Kamuoyunda farkındalık yaratmak, duyarlılığı artırmak amacıyla 3 Kasım 2017 Cuma günü saat 09.30’dan itibaren Bursa Adalet Sarayı önünde ‘Duruşmalara Girmiyoruz’ sloganı ile eylem yapacağız. Saat 11.30’da da Bursa Adalet Sarayı önünden başlayarak Kent Meydanı’nda yapılacak basın açıklaması ile sonlandırılacak bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Meslektaşlarımız yürüyüşe cübbeleriyle katılacaklardır.”

Bursa’da avukatlar, yine savunmanın yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla 2012 yılında da duruşmalara girmeme eylemi yapmışlardı.

Paylaş
Önceki İçerikBalıklı Göl’de Yüzüğü balıklar yutmadan buldu
Sonraki İçerikBir Sevda Masalı İdi Karagöl’e Çıkmak
İbrahim Halil Eroğlu
AJANS 3C isimli aylık hukuk bülteni çıkardı. FİKİR KULUBÜ isimli kitabı var. www.sende yaz.net te şiirve makale tarzı yazıları bulunmakta çeşitli yerel gazete ve meslek dergilerinde yazı ve makaleleri vardır. www.iheroglu.com adresinde hikaye-makale ve yaşam koçlugu hakkında yazıları bulunmaktadır. Uzun Köprü Lisesi Gaziantep Atatürk Lisesi Ankara hukuk fakülteinde okudu Dernek ve parti yöneticilikleinde bulundu.Futbol masa tenisi ve tenis oynuyor.